Ocena kierowcy - Mazda 626 V Sedan

Silnik : Kultura pracy i bezawaryjność
Przeniesienie napędu : Lubią się zużywać elementy gumowo - metalowe zawieszenia
Układ elektryczny : Raz miałem awarie podnośnika szyb - wymieniłem na używany
Karoseria : Blach średnio zabezpieczone
Bardzo dobre auto dla osoby ceniącej sobie bezawaryjność.
Silnik cichy i bezawaryjny, przez 2 lata nic się z nim nie działo. Prawdziwa japońska bezawaryjna jednostka. Moc 115 km wystarcza do swobodnego i w miarę dynamicznego przemieszczania. Na gazie sekwencyjnym pracuje bez zarzutu. Na 1000 km pali ok 1L oleju. Rankami lubi puścić niebieskiego dymka - wada uszczelniaczy, można zmieniać lub jeździć i obserwować stan oleju
Wszystko ok, długa piątka na autostradzie pozwala utrzymywać 140 km/h przy ok 3 tys obrotów. Czasami haczy wsteczny, nic strasznego.
Jak na tak długie auto może być. W miarę sprężyste i twarde. Części oryginalne w cenach normalnych - warto w takie inwestować. Układ jezdny pochłania najwięcej pieniędzy w utrzymaniu, niema auta doskonałego.
Do przodu i na boki w porządku, do tyłu długi tył utrudnia trochę ocenę odległośći
Prostota i logiczne rozwiązania. Klasyczny japończyk
Szybko silnik łapie temperaturę, klima działa bez zarzutu
Mam 184 cm i czuję się komfortowo, trasy po 1300 km nie są odczuwalne dla tyłków i pleców pasażerów. Bagażnik długi ale otwór trochę mały...
Do 120 wszystko ok, później coraz głośniej. 140 optymalna prędkość autostradowa. Szybciej się robi nieprzyjemnie głośno.
Na lpg bardzo dobrze, 7-8 trasa, 10 miasto. Na 36 litrach gazu można przejechać ok 360 km.
W dobrych pieniądzach dobre auto.
Niema bardzo się co popsuć, wszytko proste i nie skomplikowane.
Jeżeli robi coroczne przeglądy u zwykłego mechanika można uniknąć przykrych niespodzianek. Trzeba dbać jak o każde auto a odwdzięczy się ono bezawaryjnością. Moja mnie nigdy nie zawiodła (awaria uniemożliwiająca dalszą podróż)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

8,3