Ocena kierowcy - Mazda 626 V Sedan

Marcin, 9 lat temu
Rok produkcji 1998
Mazda 626 V Sedan 2.0 115KM 85kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Nic mnie nie zaskoczyło. Doskonale wiedziałem czego oczekiwać i auto spełnia to w 100%
Auto do poruszania się na co dzień. Nie do szaleństw, nie do szpanu, nie do czerpania przyjemności z jazdy czy wożenia cementu na budowę. Nieco nudnawe jak dla mnie ale o to właśnie w nim chodzi. Ma jeździć, jeździć, jeździć i to baardzo długo.
2,0 -115KM Niezniszczalna jednostka. Przy niemal 200 000km zero ubytku oleju między wymianami. Nie jest wysilona ani super dynamiczna, wystarczy do spokojnej jazdy na wiele lat.
Bardzo dobrze zestopniowana. Biegi wybiera się ok. B.trwała.
Jak dla mnie za miękki i za prosty w budowie -zaletą jest odporność na dziury i łatwośc/cena wymiany zużytych elementów. Prowadzi się ok ale nie daje pola do popisów. Dość miękkie zawieszenie.
Świetna widoczność. Pomagają grzanei el. ustawiane lusterka. Brakuje mi tylnej wycieraczki czasem -ale to sedan, one wycieraczek z tylu nie miewają ;)
Wszystko na swoim miejscu. Dostęp do przyrządów i kształt foteli, klamek czy ustawienia kierownicy są bardzo dobre nawet przy moim wzr.190cm wystarczają.
Automatyczna klima -super. Wentylacja i ogrzewanie -OK
Dużo miejsca dla 4 osób. Dla 5 już ciut mało ale da radę. 4 osoby podróżują b.wygodnie
Przyzwoite ale znam lepsze.
Najlepsza strona tego auta. 1998r -zachowuje się lepiej niż nie jeden nowy samochód. Przez 4 lata nic się nie zepsuło. Absolutnie nic! Z LPG to auto jest tańsze w utrzymaniu niż Daewoo Tico ;) Pb95 na poziomie 7,5l /100km -średnio
Doskonała jakość. Auto z 1998r w świetnej kondycji i 100% bezwypadkowe kupiłem za 6000zł. Nie ma takich aut na rynku wiele.
Żadnych. 100 000km w 4 lata -tylko opony, benzyna i olej.
Żadnych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]