Ocena kierowcy - Mazda CX-30

SKK, 4 lata temu
Silnik 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW
Rok produkcji 2019
Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW od 2019 - Oceń swoje auto
Inne : wyciszenie, jakość materiałów
Wygodne, świetnie wyciszone i bardzo dobrze prowadzące się auto, z nieco ospałym silnikiem i wysoką ceną uzasadnioną jednak bogatym wyposażeniem i jakością wykończenia. Nie jest tzw suvem, a podwyższonym kompaktem i chyba dobrze.
Silnik bez turbiny, z liniowo rozwijaną mocą, cichy o bardzo wysokiej kulturze pracy, aby uzyskać dynamikę trzeba podkręcić obroty, elastyczność przeciętna wymaga redukcji biegu. Parametry silnika predysponujæ do spokojnej jazdy, sportowych emocji nie doświadczymy, taki jest charakter tego motoru
Kilka pierwszych tysięcy km i raz na jakiś czas problemy z wrzuceniem jedynki pod światłami, obecnie zdarza się to coraz rzadziej, skrzynia z krótkim, precyzyjnym skokiem, ogólnie robi dobre wrażenie
Bardzo dobre prowadzenie, zachowanie na łukach, sprężyste mierzenie się z nierównościami, poprzeczne nieco oddają twardość nastawień ale w granicach akceptacji. Zawieszenie daje poczucie bezpieczeństwa, świetne hamulce
To moja pierwsza mazda, naczytałem się o cieńkości lakieru i z niepokojem podchodziłem do pierwszych myjni, nie zauważyłem jak dotąd problemów (rys) powłoka nie odstaje od stosowanych obecnie w innych markach, porównuje to do wcześniejszego BMW 1, które użytkowałem 3 lata od nowości, lakiery mamy ekologiczne takie czasy. Polecam kolor polymetal Grey, szarość z błękitem w trochę matowym wydaniu, nie wymaga częstego mycia i imo ładnie się prezentuje
Tu jest bardzo dobrze, miękkie materiały które otulają kierowcę, świetne wyposażenie, dobre fotele, wysoka jakość montażu i ogólna. Wyższa pozycja za kierownicą jest atutem.
Obsługa bez zarzutu, pod ręką pokrętło do sterowania funkcjami, przyciski a nie dotykowy ekran, seryjny head up, ładna czcionka na wyświetlaczu, bezproblemowa współpraca urządzeniami przenośnymi
Nie mam istotniejszych zastrzeżeń, może poza słabą wydajnością ogrzewania tylnej szyby, podgrzewane fotele i kierownica czynią różnicę, kiedyś myślałem że to gadżet ale szczególnie te pierwsze naprawdę są przydatne
Z przodu bardzo dobrze, z tyłu 2 dorosłe osoby usiądą ale miejsca na nogi nie ma zbyt dużo, nad głowami w obu rzędach jest spora rezerwa przestrzeni. Na szerokości łokci ok.
To moje 5-te nowe auto na przestrzeni lat i najlepiej wyciszone w całym zakresie prędkości.
Średnie spalanie z przebiegu 9 tys km na poziomie 7,2. Jestem zadowolony, auto ma swoją masę. Samochód nowy na razie bez wydatków inne niż paliwo.
za 116 tys, otrzymujemy podwyższony kompakt, z nienajgorszą opinią o marce i relatywnie niskim spadkiem wartości z bardzo bogatym wyposażeniem, szkoda że w maździe nie ma zasadniczo opustów
Mam zaproszenie do akcji serwisowej, zmiana oprogramowania, ale to chyba nie świadczy źle o producencie. Usterek na razie nie było.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW [l/100km]