Ocena kierowcy - Mazda CX-30

Silnik 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW
Rok produkcji 2019
Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW od 2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Karoseria : Lusterka boczne - problemy ze składaniem - chociaż po zamknięciu auta mają się automatycznie składać.
Auto byłoby super, gdyby nie usterki i komplikacje. Pierwsza sprawa to lusterka. Po 6-ciu miesiącach problem z pierwszym. Potem z drugim. Efekt, stwierdzono uszkodzenie mechaniczne i brak możliwości naprawy gwarancyjnej. Po "geście" Mazdy zapłaciłem za wymianę, a lusterko od Mazdy. Teraz drugie czeka na wymianę. Po 19,5 tys. km stuki w prawym przednim zawieszeniu. Wizyta w serwisie - do wymiany jakaś poduszka gumowa amortyzatora. Czekam na sprowadzenie części już kolejny tydzień - stuka coraz bardziej, ale mam się nie martwić. Szkoda, że w serwisie brak od ręki takich częścio jak lusterka, czy poduszka gumowa. W zimne dni działy się różne dziwne rzeczy, oprócz składania się lusterek, a mianowicie brak możliwości zamknięcia auta czujnikami na klamkach drzwi przednich. Uruchamiające się komunikaty o uszkodzeniu czujników ultradźwiękowych, a co za tym idzie ostrzeżenia o bezpieczeństwie. Bywało dwukrotnie, że światła mijania zmieniały się automatycznie na długie pomimo poprzedzającego auta i jadącego z przeciwka. Jak powiada moja żona, auto żyje swoim życiem a systemy jakże pożyteczne działają od czasu do czasu same sobie. Ogólnie jazda jest przyjemna, silnik i skrzynia automatyczna działa super. Jestem z auta zadowolony, chociaż efekt psują sprawy, o których powyżej. Spalanie na poziomie 8 l/100km.
Bardzo dobra jednostka wolnossąca, nie czuję braku mocy.
Precyzyjnie działająca skrzynia automatyczna. Jestem bardzo zadowolony z wyboru takiej skrzyni.
Jak pisałem, stuki w przednim zawieszeniu po przejechaniu 19,5 tys. km.
Problemy z lusterkami oraz zamykaniem auta poprzez czujniki w klamkach.
Widoczność można ocenić jako bardzo dobrą, wspomaganą przez system sygnalizujący pojazd w martwej strefie, oraz z tyłu przy ruchu poprzecznym.
Wszystko czego trzeb a jest pod ręką.
Do wentylacji można mieć zastrzeżenie. Brak niektórych kombinacji nawiewów.
Miejsca dla kierowcy i pasażera z przodu jest bardzo sporo. Nieco mniej na tylnej kanapie, ale także wystarczająco.
Auto jest dobrze wyciszone.
Trudno to jeszcze ocenić, poza kosztami paliwa.
Za cenę nabycia pojazdu trochą marna jakość - lusterka boczne - problemy ze składaniem oraz stuki w przednim zawieszeniu.
Lusterka boczne, stuki w zawieszeniu, drobne problemy z zamykaniem auta poprzez czujniki w klamkach, błędna sygnalizacja systemów automatyki.
Drobne awarie są, o czym w innym miejscu. Poważne się jeszcze nie zdarzyły.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW [l/100km]

7,9