Ocena kierowcy - Mazda CX-30

Rok produkcji 2021
Przebieg: 1 000 tys. km
Mazda CX-30 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Małe niedogodności: Zdarza się się np. że nie działa otwieranie drzwi przez dotknięcie klamki. Czy też komunikat o wyładowanym akumulatorze przy sprzątaniu samochodu. Poza tym jestem wręcz zachwycony.
Przy moi stylu jazdy dynamika jest w sam raz. Na zdecydowany plus spalanie paliwa.
Nie zawsze zmiana biegów przebiega tak dobrze jak w egzemplarzu testowym.
Zawierzenie takie jak lubię. Twarde a zarazem w miarę komfortowe.
Dalej jestem jestem zachwycony kształtem.
Dzięki systemowi kamer widoczność jest świetna, gdyby nie one nie byłoby tak różowo
Wszystkie przełączniki zlokalizowane intuicyjnie. Mino że jestem starszym człowiekiem i miałem spore obawy przed systemem sterowania systemem audio i nawigacji to w ciągu jazdy z salonu to domu udało mi się z nim "oswoić"
Wentylacja jest ok. co do ogrzewania to jeszcze nie ta pora aby się autorytatywnie wypowiedzieć (system podgrzewania kierownicy bardzo miły)
Kupiłem samochód w zasadzie dla 2 osób. Przestrzeń w pierwszym rzędzie jest po prostu rewelacyjna.
Na 5
Do tej pory jedynie tankuję, a jak wspomniałem wcześniej zużycie paliwa jest jak na tę pojemność silnika bardzo małe.
Bardzo trudne pytanie. samochód jest zawsze za drogi. Nie mniej jak do niego wsiadam to to o tym zapominam.
Informacja o "słabym" akumulatorze, kilak razy z w czasie deszczu musiałam otwierać samochód "z kluczyka"
Brak poważnych usterek i mam nadzieję że tak zostanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW [l/100km]

6,4