Ocena kierowcy - Mazda CX-30

Maks Faron, 3 lata temu
Silnik 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW
Rok produkcji 2019
Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : naprawdę bardzo komfortowo się jeździ
Karoseria : naprawdę piękne auto
Inne : Fatalny tempomat, nerwowy i niepewny w zachowaniu,brak możliwości wyłączenia na stałe systemu Start-Stop.Brak możliwości włączenia na stałe systemu HOLD.
Jestem wściekły że wybrałem silnik Skyactiv-X, kompletnie nie spełnia zapewnień Mazdy i moich oczekiwań że jest przełomowy i oszczędny.Nie widzę żadnej istotnej w użytkowaniu różnicy, od znacznie tańszego silnika Skyactiv-G 122KM. Zdecydowanie polecam wariant z silnikiem Skyactiv-G 150KM i żałuję że go nie było w momencie gdy kupowałem moją Mazdę.
wielkie rozczarowanie,silnik kompletnie nie spełnia obietnic Mazdy,nie jest wcale tak oszczędny jak obiecywano,jest tak samo mułowaty jak jak znacznie tańszy i słabszy skyactiv-G 122KM, zdecydowanie odradzam.
przestarzała konstrukcja,powolna,zbyt mało przełożeń, polecam skrzynię manualną
stabilny,komfortowy i cichy,pewne prowadzenie,dobrze tłumi nierówności
piękna linia
słaba widoczność do tyłu,duże słupki C, zdecydowanie doradzam system kamer 360,do przodu i na boki widoczność dobra
znakomita obsługa konsoli joystickiem,fajna w dotyku i obsłudze kierownica, w standardzie wyświetlacz HUD na szybie- super sprawa z początku trochę mi przeszkadzał ale teraz nie wyobrażam sobie bez niego jazdy.Szkoda że funkcji HOLD nie można włączyć na stałe.
dość mało wydajne chłodzenie
Z przodu bez zastrzeże, sporo miejsca nawet dla wysokich, z tyłu trochę mało miejsca na stopy i zbyt krótka kanapa
Bardzo dobre wyciszenie na poziomie premium,nawet przy dużych prędkościach
przy bardzo delikatnej jeździe nawet bardzo oszczędny w spalaniu,jednak jazda trochę dynamiczniejsza natychmiast podnosi znacznie spalanie, ni jak się to ma do zapewnień Mazdy o rewolucyjności tego silnika i jego podobieństwie do diesli
Bardzo bogate wyposażenie, znakomita jakość wykonania!Jednak oferta silnikowa rozczarowuje, zwłaszcza silnik Skyactiv-X kompletnie nie wart swojej ceny!!!
bez uwag, nic nie dolega
Nic się nie przytrafiło, jednak 6 miesięcy od kiedy mam to auto, to zbyt krótki okre,s żeby można się było miarodajnie wypowiedzieć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW [l/100km]

7,7