Ocena kierowcy - Mazda CX-30

Dmytro, 6 miesięcy temu
Silnik 2.0 Skyactiv-X 186KM 137kW
Rok produkcji 2022
Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X 186KM 137kW od 2021 - Oceń swoje auto
Karoseria : Spełnia marzenia życia w dużym mieście. Wystarczająco miejsca dla pasażerów z dzieckiem, ale też jest dość kompaktowy żeby znaleźć parkomiejsce. Jedyne czego nie przewidziałem - to podróże. Przydało by się więcej miejsca w bagażniku na wyjazdy więcej niż na kilka dni.
Układ elektryczny : Miałem niezwykłą usterkę z rozładowaniem akumulatora, ale udało się to naprawić, chociaż i tylko po 3 serwisie.
Wystarczająca ilość miejsca wewnątrz, agresywny design wewnątrz. Super fajna ergonomika kierowcy. Panel sterowania klimatyzacją to jedyne do czego musiałem się dostosować. Nie udaje mi się sterować im nie patrząc na przyciski. Ale prawdopodobnie ponieważ długo używałem swojego poprzedniego samochodu.
Szybko i płynnie nabiera prędkość, nie odczuwam żadnego przełączenia biegów. Dobrze się zachowuje na prędkości.
Klimatyzacja jest na tyle dobra że czasami czuje się za zimno latem
W moim samochodzie z fabryki był problem rozładowania się akumulatora pod czas postoju. Jeśli nie używałem go więcej niż dzień-dwa to poprostu już się nie odpalał bez doładowania. Tylko po 3 serwisie udało się to naprawić - usterka fabryczna. Musieli w końcu zresetować samochód i zaprogramować ponownie od zera.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Skyactiv-X 186KM 137kW [l/100km]

7,3