Ocena kierowcy - Mazda CX-5 II SUV

Arek, 4 lata temu
Silnik 2.0 SKY-G 165KM 121kW
Rok produkcji 2017
Mazda CX-5 II SUV 2.0 SKY-G 165KM 121kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Po raz ostatni zakupiłem nowe auto tej marki, jeśli Mazda nie zmieni jakości blacharki i powłok lakierniczych będzie samochodem o zbyt dużej utracie wartości i mimo bardzo dobrej stylistyki i kłamliwych zapewnieniach sprzedawców o poprawie jakości nie sprzeda ani jednej sztuki. Kupując auto tej marki żądajcie podpisania gwarancji na powłokę lakierniczą sprawdzoną przez waszego prawnika. Jeśli takowej nie otrzymacie omijajcie tą firmą z daleka. Niech jeździ tą marka przedstawiciel i jego pracownicy, bo wy jako klienci po podpisaniu umowy dowiecie się że gwarancja niczego nie obejmuję. Pozdrawiam i o dalszym postępowaniu serwisu z moją Mazdą poinformuję.(Również jeśli będzie pozytywne)
Zbyt słaby do bezpiecznego wyprzedzania, wkręcany na wyższe obroty strasznie wyje. Porównując do innych wolnossących które miałem np.Audi słabiutko przy tej mocy i wadze.
Manualna,całkiem niezła, krótkie przełożenia działa płynnie.
Jak na tą półkę cenową bardzo dobry kompromis komfort a sztywność, przy 8000km naprawa dołożono podkładki pod amortyzatory (strzelało zawieszenie przy skręcie) problem po naprawie znikł.
Tragedia, koszmar, samochód cały w odpryskach, łącznie z dachem około 200, nie pojawiają się tylko na elementach plastikowych jak zderzaki nawet przedni jest ok. Ewidentna wina producenta brak elastyczności na elementach stalowych, reklamacja rozpatrywana już prawie rok, nie pozostaje nic innego jak sprawa sądowa.Blacharka jak na konserwie, naprawiłem już 22 wgniotki (nie stawiajcie pod żadnymi drzewami, nawet żołędzie zostawiają wgniecenia)
Niezła
Niezła
Przeciętna, nie grzeje jak saab, nie chłodzi jak bmw, jak w hyundaiu
Małe fotele, ale wielkość samochodu każdy widzi jak kupuje, jest wygodnie
Totalna poprawa w porównaniu do Mazdy 6,cx3 lub starej cx5 cichutko na wolnych obrotach i do 120km, ale ponad 130km słychać silnik i zaczynają się problemy, przy wietrze i 150km aż huczy uszczelkami jak w maluchu
Kupując widzimy ile kosztuje serwis, a spalanie jak na tą wielkość samochodu bardzo dobre.
Tragedia, kto odkupi od was nowy samochód cały do malowania, minimum 20000zł dodatkowej utraty z powodu lakieru za który dopłaciłem 4500zł i 499zł za przedłużenie gwarancji. Po otrzymaniu odpowiedzi na reklamację jak najszybciej postaram się pozbyć problemu, o wyniku poinformuję
Sześciokrotnie wymieniałem mechanizm składania lusterek czyli miałem już 13 wizyt w serwisie (weryfikacja i wymiana) czekam na kolejną po weryfikacji(teraz lewe)
Powłoka lakiernicza!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKY-G 165KM 121kW [l/100km]