Ocena kierowcy - Mazda CX-5 II SUV Facelifting

kainbers, 1 miesiąc temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Rok produkcji 2022
Mazda CX-5 II SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW od 2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Lubię prowadzić to auto
Inne : Brak usterek
Samochód, pomimo upływu 7 lat od debiutu na rynku, wciąż przyciąga uwagę. Od prawie dwóch lat jestem jego właścicielem - kupiłem go jako nowe auto z salonu i od tego czasu służy mi zarówno na co dzień, jak i w podróżach długodystansowych. Choć nie jest to wersja wyposażona w najnowocześniejsze gadżety to zawiera ona wszystko, co niezbędne do codziennego użytku a posiadam niezbyt bogatą wersję.
W miarę możliwości żwawy ale potrzebuje czasu do osiągnięcia setki. Brakuje trochę mocy w jeździe autostradowej, lecz mimo tego spokojnie i bez hałasu pracuje przy prędkościach żędu 140/160.
Dla mnie OK, do jazdy rzędu 15tyś km rocznie w tym 2/3 małe miasto i okolice 1/3 autostrada.
Bardzo dobrze się prowadzi czuć auto jak trzyma się zakrętów i nie kołysze.
11 lat gwarancji więc coś to znaczy.
OK ,
Japońskie Auto wszystko na swoim miejscu brak zbędnych gadżetów i błyskotek. Praktyczność i jeszcze raz praktyczność oraz niezawodność!
tu jest dobrze ale brakuje trochę mocniejszej klimatyzacji przy upałach bardzo powoli schładza ale to z powodu przestrzeni - jak w kombi. Przy mrozach słabo ogrzewa przednią szybę, widać po bokach zaparowania.
OK!
Jest ok ale mogło być lepiej, przy 160km/h można swobodnie bez podnoszenia głosu rozmawiać z pasażerami z tyłu.
Tanie auto w utrzymaniu, serwis ma optymalne ceny i nie zmusza do szukania innej opcji serwisowania. 1 serwis po 15tyś km wyniósł 1500zł (serwis zalecany jest co 20tyś ja robię co 15 i kolejny mam w przyszłym miesiącu)
Tu jest naprawdę dobrze i to bardzo dobrze. Auto nowe 160tys zł i zero reklamacji oraz uwag po dwóch latach codziennego użytkowania (noo może drzwi chodzą za delikatnie nie czuć ogranicznika otwarcia). Technologie zastosowane w samochodzie mają już swoje lata ale to powoduje że samochód jest niezawodny i pewny że dowiezie Cię do celu.
Słabo czuć ogranicznik otwarcia drzwi przednich.
brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW [l/100km]