Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Mazda CX-5 w pigułce

Mazda CX-5 w pigułce

Sprawdź vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Mazda CX-5 I

Lata produkcji 2011 - teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe
Kompaktowy crossover SUV (segment I) produkowany od 2012 roku. Wprowadzony na rynek jako następstwo dla modeli CX-7 oraz Tribute. Mazda zapowiedziała debiut tego auta już w 2007, gdy zaprezentowała prototyp o nazwie Hakaze, który później stanowił pierwszą bazę dla wersji produkcyjnej CX-5 (kolejny prototyp nosił nazwę Minagi; część pomysłów zaczerpnięto też z koncepcyjnej Mazdy Shinari). To pierwszy model w gamie marki stworzony zgodnie z nową koncepcją stylistyczną marki „KODO – Soul of Motion”. Zbudowano go na nowej płycie podłogowej Mazda Skyactiv platform.

Mazda korzysta ze sprawdzonej recepty na sukces, przygotowując model, który prócz wielu praktycznych zalet, jest też kapitalnie wystylizowany. W efekcie CX 5 jest kolejnym samochodem japońskiej marki, do którego musi równać konkurencja.

~Powagosław

Najładniejszy SUV na rynku? Prezentuje się bardzo dobrze, nie ma co zaprzeczać. Ale widać też, że Mazda zaczyna odcinać kupony od pomysłu na design swoich modeli. Cztery lata temu to byłaby bomba. Teraz? CX 5 jest po prostu jednym z kilku udanych wyborów w swojej klasie.

~Luzacjusz

Dane techniczne Mazda CX-5 I

Moc silników 150–192 KM
Pojemność silników 2,0–2,5 l
Prędkość maksymalna 187–208 km/h
Przyspieszenie 0-100 8,0–10,9 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Mazda CX-5 I
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 204
Koszt ogólny 40,03 PLN
PB38.27 PLN
Wydatki serwisowe 4,25 PLN Pozostałe wydatki 5,19 PLN

Publikacje o Mazda CX-5

Newsy o Mazda CX-5

2 pomiary

Dla Mazda CX-5. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyśpieszenia
Pomiar Wyciszenia