Ocena kierowcy - Mazda CX-7 SUV

Ozyrys4@hotmail.com, 15 lat temu
Rok produkcji 2008
Mazda CX-7 SUV 2.3 258KM 190kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : 260 KM,380 Nm - musze więcej pisać...? :)
Doskonały samochód, mocny silnik, drapieżny design, dobre zawieszenie, porządne materiały, nagłośnienie BOSE'a. Minus za brak pełnej regulacji kolumny kierownicy i podłokietnika, klime jednostrefową i .... maskę silnika na bagnecie a nie teleskopach(no panowie inżynierzy z mazdy - wstyd)
Doskonała robota inzynierów z Mazdy !!. Silnik jest rewelacyjny zarówno pod względem osiągów jak i elastyczności. Moment obrotowy, rodem z dużego disla, powoduje że wyprzedzanie przy prędkościach powyżej 100km/h jest szybkie i sprawne a co za tym idzie zdecydowanie bezpieczniejsze.
Krótkie przełożenia. Pewnie wpada w swoje położenia, nic nie skrzypi i nie trzeszczy co sie ciągle jeszcze zdarza nawet w nowych drogich modelach.
Osobiście lubie twarde zawieszenia i CX7 daje mi właśnie to co lubie - z resztą przy tej mocy silnika inne zawieszenie było by zabójstwem. Wielowahaczowa tylnia oś i gruba guma (w standardzie 60)poprawia komfort jazdy natomiast jeżeli ktoś sie lubi bujać na wybojach to polecam bardziej hydropneumatyki w VW lub Porche.
Oczywiście "dobrze" bo to SUV ( ..no ok- crossover :)) i pole widzenia zdecydowanie lepsze z tej wysokości. Minus za grube słupki przednie.
Niestety dwa duże minusy: 1- brak regulacji kolumny kierownicy w płaszczyźnie poziomej ( tylko góra-dół) 2 - podłokietnik bez możliwości przesuwu w poziomie. Akurat w moim przypadku ( dosyć krótkie ręce i wzrost raczej nie koszykarza) to całkiem znaczący problem ze znalezieniem takiej pozycji za kółkiem aby wygodnie operować kierownicą jedną ręką i dać odpocząć drugiej na podłokietniku. Jakoś sobie poradziłem ale dla mnie do wygody z innych pojazdów które prowadziem to tu daleko.
Narazie tylko klima chodzi... i chodzi bardzo dobrze -rozkład i regulacja wylotów nawiewu bardzo dobra. Mały minus za brak dwóch stref. Ogrzewanie do sprawdzenia w zimę dopiero.
Bez zastrzeżeń. Długonoga rodzina bez problemu mieści się z kolanami na tylnich fotelach i nie haczy głową o podsufitkę.
Na moje ucho dosyć dobrze - oczywiście duże lusterka przy prędkościach autostradowych robią swoje.
No niestety narazie pali jak smok ( po mieście na którkich dystansach to czasem sie zastanawiam czy nie jadę V8-ką. Mam nadzieję że trochę spadnie po 10.000 :) Znajomy przejechał kiedyś prawie 500.000 km mazdą bez jakichkolwiek prac przy silniku wiec mam nadzieje że naprawy dopiero będą zmartwieniem 5go właściciela mojej mazdy.
Moim zdaniem absolutna rewelacja cenowa. około 20.tyś drożej od rozsądnego modelu CR-V a proponuje tylko wsiąść w odstepie paru minut do jednego i drugiego...i już nie ma dylematów co kupić(ja nie miałem) pomijam kwestie mocy i wygladu aut bo nie ma o czym pisać. Krótko - auto za około 140 tyś które jeżdzi i wygląda jak wóz za ponad 200 tyś.
za krótko go mam.
jak wyżej...