Ocena kierowcy - Mazda CX-7 SUV

wiwien@onet.eu, 13 lat temu
Rok produkcji 2008
Mazda CX-7 SUV 2.3 258KM 190kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Oczywiście, że nie tylko silnik. Jest to mój chyba 35ty samochód, mam jeszcze inne i duże doświadczenie (34 lata). Oceniam go bardzo pozytywnie. Moja córka powiedziała gdy jechaliśmy nocą - \" Czuję się jak w samochodzie Batmana\".
Aby poprawić twoje ego - ten samochd to uczyni. Swietna stylizacja, jakość skóry i parametry jeszcze to poyęgują. Kierowcy eMeLi i Mpiątek też zazdroszczą ci pięknego oświetlenia.
Z przyjemnością obserwuję przyśpieszenie gdy włącza się sprężarka. A i do przecierania ośnieżonej drogi świetnie się nadaje (4x4). Moi sąsiedzi to docenili.
Automat działa świetnie, po dłuższej eksploatacji zapomina się, że można przejść na pseudo manual. Już się nie chce więcej bawić zwłaszcza w korkach.
Parkuję zimą tam gdzie inni nie mogą. Czuję się bezpiecznie i komfortowo, jest precyzyjny. Szkoda, że nie można go rozłączyć.
Do kamery trzeba się przyzwyczaić aby precyzyjnie zaparkować ale ona załatwia sprawę. Do każdego gabarytu trzeba się przyzwyczaić.
Człowiek nie osiągnął jeszcze dokonałości ale to kwestia czasu.
Ogrzewanie siedzeni działa doskonale ale nadmuch choć wydajny wymaga jeszcze dopracowania.
Jak dla mnie wystarczająca.
Sama przyjemność.
Silnik generuje dużą moc a i ciężar jest niemały wic nie ma co oczekiwać ekonomiczności. Wielkie koła, automatyczna skrzynia i napęd 4x4 też nie pomagają aby zmniejszyć zużycie. A gdy jest zimno na zewnątrz każdy chce się czuć komfortowo wewmątrz. Klimatyzacja, ogrzewanie foteli, nawigacja, nagłpśnienie BOSE, video dla pasażerów też potrzebują energii pochodzącej z silnika.
Koszt zakupu poprawia ci satysfakcję w konfrontacji z innymi markami.
Nie miałem usterki jak dotychczas.
Nie było

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 258KM 190kW [l/100km]