Ocena kierowcy - Mazda CX-7 SUV

takijedenzestolycy2, 10 lat temu
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda CX-7 SUV 2.3 258KM 190kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : po prostu wsiadam do auta, odpalam i jeżdżę, o nic się nie martwię, a jak chcę przycisnąć to mam czym
auto kupiłem nowe 6 lat temu, i jeżdżę, jeżdżę i jeszcze będę dłuuugo chyba jeździł, od roku rozglądam się za nowym, mam na oku BMW czy Infiniti, ale jakoś nie chce mi się na razie rozstawać z moim,
przy przebiegu 92tys kazałem zmienić łańcuch rozrządu, nie musiałem ale trochę było go słychać i ponoć rozciągnięty łańcuch niekorzystnie wpływa na spalanie i ogólnie pracę motoru, a tak po za tym to nic złego się nie dzieje
mam MANUAL, nie wiem czemu w opcjach na formularzu wyskakiwał tylko automat, jeżdżę głównie po mieście i przydałby się automat, ale jak chcę trochę pozapierniczać między autami to bez ręcznej ani rusz.
bajka, jak po szynach, zimą 4x4 niezastąpione, choć to haldex, czyli druga oś dołączana, po 6 latach wymieniałem stabilizatory i simerbloki, oczywiście zamienniki za 500 jeden, bo są połączone z wahaczami, wszystko przez warszawskie dziury i wyboje
widoczność może być, w nowych autach co raz gorsze rozwiązania, żona jaeździ Evoque - to jest dopiero porażka, w cx7 z tyłu oczywiście czujniki parkowania niezbędne, przydałaby się kamera, ale tak jest we wszystkich autach
siedzenia trochę za krótkie, kierownica mogłaby być trochę grubsza, ogólnie trudno się do rzeczy przyczepiać bo się już chyba przyzwyczaiłem, siedzenia skóra, ale wygoda w komfortowym bmw czy lexusie oczywiście większa
szybko nagrzewa przednią szybę, dobrze że są podgrzewane siedzenia, klima ok, dzięki temu że ją regularnie serwisuje, z tyłu przydałyby się dodatkowe nawiewy dla pasażerów
nie stwierdzam uchybień, z tyłu też raczej nikt nie narzeka
dramatu nie ma, ale mogliby bardziej wyciszyć np nadkola. nagłośnienie BOSE rekompensuje wszystkie mankamenty, puszczam ulubioną muzę i niczego więcej nie słyszę.
brak usterkowości i niskie ubezpieczenie rekompensuje wysokie spalanie w mieście 15-18, trasa poniżej 13, ale uwaga w Evoque turbobenzyna 2l 240KM spalanie tylko o 1 litr niższe, więc przy takich mocach i gabarytach auta to norma
Luuudzie, takie auto za takie pieniądze, tylko brać!
musiałem naprawiać tylko zmieniarkę cd ale to zrobiłem za 300 zł u gościa we wrocławiu, no i ta klapa mogłaby się szybciej podnosić, po za tym tylko eksploatacja, klocki, stabilizatory, simerbloki, łańcuch rozrządu
żadnych

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 258KM 190kW [l/100km]