Ocena kierowcy - Mazda CX-7 SUV

Rok produkcji 2008
Mazda CX-7 SUV 2.3 258KM 190kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
Jeździłem 3 lata, zrobiłem 60k kilometrów, zakup mazdy z perspektywy czasu uważam za typowy błąd młodego kierowcy. Piękne z zewnątrz, piękne w środku, dynamiczne w jeździe. Oprócz tego z późniejszych plusów można dodać fajną pracę napędu 4x4, nagłośnienie bosse robi piękna robotę. Ale niestety te plusy miażdżą minusy a dokładnie awaryjność tego modelu. Uwaga na skrzynie w manualu bo jest bardzo jest to najsłabszy punkt tego auta. Ja po poprzednim właścicielu musiałem wymienić a już się okazało że była wstawiona że szrotu, mechanik od regeneracji skrzyń stwierdził że skrzynie z mazdy cx-7 są częstym gościem u niego. Czułe wtryski, drogie części nawet wymiana takich elementów jak klocki i tarcze zaboli po kieszeni. Łożyska padają jedno za drugim to też standard. Często pije olej a jak nie pije to gubi gdzieś z nieszczelnosci które pojawiają się jedne za drugim. Karoseria to żart. Nie widziałem jeszcze samochodu żeby miał taką cienka warstwę lakieru odpryski zarysowania miałem wrażenie że robią się od wiatru. No i jak typowa mazda od dołu ruda i próchno. Nie polecam tego auta

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 258KM 190kW [l/100km]

12,3