Ocena kierowcy - Mazda E2000

Zakochany w tym pudle, 17 lat temu
Silnik 2.2 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1990
Mazda E2000 2.2 D 75KM 55kW 1989-2000 - Oceń swoje auto
Bardzo duża niezawodność. Mam zamiar przejechać tym samochodem następne 16lat jak nie dłużej. To mój pierwszy samochód w życiu i go nie opuszczę.
Trochę, po jakimś czasie i na pusto bez ładunku lub pasarzerów (8+kierowca) głośny. Dodatkowe wygłuszenie rozwiązało problem. Brak VI biegu. Maksymalna prędkość przy 9 osobach to tyle ile na liczniku czyli 140km/h
Brak VI biegu żeby był szybszy. Biegi wchodzą idealnie. Nie trzeba się szarpać
6+ maluch ma większy promień skrętu. Szybko siada zawieszenie na polskich drogach jak chyba w każdym japończyku
Nie narzekam. Cały przeszklony więc problemów brak
Bardzo wygodny. Mimo lat fotele całe. Dużo miejsca dla pasażerów. Odsuwane drzwi z obu stron to duża zaleta.
szybko się nagrzewa w przedniej części. Tył dużo wolniej ale da się przeżyć. W lecie po otwarciu okien jest ok.
Mam 195cm wzrostu i za kierownicą mam pełen luz. Pasażerowie również
Średnio. Trzeba wziąść pod uwagę że to blaszanka. Mi to nie przeszkadza
Przy takiej wielkości samochodu to spalanie jest niewielkie. U mnie w pracy są samochody podobnej wielkości i palą na trasie ok 10-13 litrów
REWELACJA!!!
Mam ten samochodzik od 90 roku czyli 16lat!! Z drobiazgów to kiedyś sól w górach zeżarła mi przewody od tylnich świateł i kiedyś wymieniałem przez pół dnia przednią żarówkę zanim doszedłem jak to zrobić, a jest bardzo prosto
Po zrobieniu 1.000.000km (głównie po trasach) i nie dotykaniu się do niego wymieniłem silnik. Skrzynię na własne żądanie zarżnąłem w alpach. Z poważnych wymian to zawieszenie tylne ale to chyba też ze względu na przeładowanie i dziury w drogach.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D 75KM 55kW [l/100km]

8,3