Ocena kierowcy - Mazda E2000

Silnik 2.2 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda E2000 2.2 D 75KM 55kW 1989-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Zero jakichkolwiek problemow,przez 8lat,pasek z rolkami,swiece zarowe nie ruszane,zreszta poza filtrami zadej ingerencji,super
Karoseria : rdzewieje(nie dbam zbytnio),cienka blacha
Silnik : ideal-NIE MA W TYM ZADNEJ PRZESADY
Przeniesienie napędu : zero jakichkolwiek problemow i nic na nie nie wskazuje
No karoseria rdzewieje,fakt,ze nie dbam o nia,ale 13 lat i nie ma tragedii,Mercedes mial 5 tez rdze bylo widac,kolega ma 10letniego Tranzyta,tam to widac.Uwielbiam ten samochod,duzo przeżyl i nic nic,ciekawe kiedy cos sie zepsuje w mechanice,predzej go rdza zeżre.Nastepny bus bedzie tylko japonczyk,tego nabylem przez zupelny przypadek,i przez miesiac bylem wsciekly,ze go nabylem,ale juz po roku szczesliwy...Polecam nawet jak w polowie bedzie taki jak moj
Osobiscie zrobilem ponad 110 tys km,zero jakichkolwiek problemow,pali doslownie w kazde mrozy od pierwszago razu.Mialem dostawcze niemieckich marek,i duzo gorsze wrażenia.W opiniach przeczymalem o klopotach z glowica,u mnie ten problem jest nieznany,moze dlatego,ze przed ruszeniem(jak jest zimny) daje pochodzic silnikowi za 2-3 min na wolnych obrotach.Silnik moim zdaniem jest naprawde idealny,a jest to juz moj 6 bus,wiec mam pojecie.tutaj jest najlepszy.
W sumie powinienem dac oczko wyzej,bo zupelnie ale to zupelnie nic zlego sie nie dzieje,ale przy szybkiej zmianie czasami dwojka lubi zgrzytnac,no i tu uklon do Niemczyzny,tam wchodzily lzej.Jest zupelnie bardzo dobrze.
Zadnych problemow,amortyzatory oryginalne od nowosci i jeszcze nie wymagaja wymiany.Obciążony,jak i pusty prowadzi sie bardzo dobrze,ale odradzam boczne piaskowe drogi,momentalnie sie zakopuje,wszyscy przejada,dostawcze czy osobowe,a moja Mazda moment i siedzi.Nie wiem czy to tylko w moim busie,ale uwaga,przednie kolo jedno odkreca sie w lewo,drugie w prawo.Niby nic,a na wulkanizacji"fachowiec" myslal,ze sie zapieklo,i szpilki poobracal,pourywal,byl problem,warto sprawdzic.
Dobrze,luserka mogly byc wieksze,no i drżą strasznie.
Ok
Chyba mam zepsuta,bardzo slabo grzeje.
Wasko,ciezko krecic kierownica,zaczepiam o szybe.Dwie osoby znosnie,ale z trzecia,udreka nawet na krótkich odcinkach.
Do 90 km/h ok potem gorzej,w lato daje popalic cieplo od silnika(siedzi sie na silniku)
Trasa 8,5-9,miasto 10 -10,5,wszystko w normie.i lato czy zima nie ma dostrzegalnych wahań
Nie mialem lepszego...
W sumie mechanicznie to idealnie,ale ta wszechobecna rdza,szyba sie nie otwiera,nieraz od srodka trzeba pare razy klamka szarpnac zeby otworzyc drzwi ,zepsuty regulator swiatel,ale to pierdoly,auto ma 14 lat i nie jest pieszczone.
Mercedes daaaaleko w tyle,nie przesadzam,mialem dwie sztuki,mam wyrobioną opinię.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D 75KM 55kW [l/100km]

9,3