Ocena kierowcy - Mazda Premacy I

aLechu, 14 lat temu
Silnik 1.8 16V 114KM 84kW
Rok produkcji 1999
Mazda Premacy I 1.8 16V 114KM 84kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : przód trcze, tył bębny ale staje dęba w miejscu, myślałem, że będzie gorzej
autko fajne i wygodne, na początku nie mogłem się przestawić z Volvo 850, ale trasa na urlopie zrobiła swoje, przyzwyczaiłem się i oswoiłem się już z nowym nabytkiem
Silnik dobrze wkręca się na obroty, dosyć dynamiczny jak na tak duże auto, troszkę głośny przy wyższych obrotach
bardzo krótkie przełożenia, jazda ekonomiczna do 2500 obr/min, to piątka już przy 60 km/h, ale potem nie boli wskazanie komputera pokładowego - chwilowe spalanie
precyzyjny, czuły, choć wszystkie nierówności czuć na kierownicy, a na naszych koleinach trzeba mocno trzymać kierownicę bo auto chce uciekać
do przodu wszystko w porządku, do tyłu trochę przeszkadza zagłówek środkowego fotela (można go zdemontować, oczywiście jak nikt tam nie siedzi)
wyłączniki wszystkie dobrze rozmieszczona, deska rozdzielcza ładnie ułożona, funkcje komputera pokładowego i wyłączniki halogenów trochę za nisko itrzeba się przyzwyczaić
klimatyzacja przy około 30 stopniach na zewnątrz działa sprawnie i daje rady, wentylacja również w porządku
przestrzeni bardzo dużo zarówno z przodu jak i z tyłu, mam 182 cm wzrostu i jak dla mnie z tyłu wygodnie (w poprzednim Volvo 850 kombi aż tak wygodnie nie było)
przy ekonomicznej jeździe bez piłowania tak do 120km/h w środku normalnie, nic nie trzeszczy i nie ma dużego hałasu
byłem zdziwiony jak na trasie zszedłem nawet do 6,4 według komputera, podczas tankowania pod korek wyszło około 0,2 litra więcej, ale jak na takie auto i silnik, to raczej nie ma tragedii, w mieście trochę gorzej bo nawet dochodziłem do 10,5, ale po lekkiej korekcie stylu jazdy teraz około 9 l/100km
według mnie to za te pieniądze mogłem kupić może o rok młodsze jakieś inne auto, ale pewnie z ogromną ilością elektroniki, która zaraz zacznie szwankować (Laguna II). Na razie jestem zadowolony bo auto jest solidne i oby jak najdłużej bezawaryjne
na razie wymieniałem tylko żarówki
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 114KM 84kW [l/100km]