Ocena kierowcy - Mazda Premacy I

PablooG80, 11 lat temu
Silnik 2.0 DiTD 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Mazda Premacy I 2.0 DiTD 90KM 66kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt - bardzo pozytywnie.
Układ elektryczny : silniczek wycieraczek przednich - koszt 150zł (używany)
Jeśli ktoś szuka auta uniwersalnego, rodzinnego to gorąco polecam. Jak każdego auta trzeba się uczyć ale jazda sprawia przyjemność. Miejsca dużo, bagażnik wystarczający, fotele wygodne, materiały dobrej jakości.
SILNIK jest elastyczny, niestety turbo dziura jest dość duża i nie da się \"ostro\" ruszyć ze skrzyżowania, rekompensata powyżej 2tys. obrotów - wtedy jedzie się aż miło. I jeszcze jedna ważna sprawa \"dieselek\" jest dość głośny i czasami może to przeszkadzać, ale da się przyzwyczaić.
Tutaj kolejne pozytywne zaskoczenie, skrzynia jest precyzyjna, biegi wskakują bez zarzut.
Sztywny i precyzyjny. Mały promień skrętu, ale da się przyzwyczaić. Przejechałem ponad 20tys. kilometrów w ciągu 13 miesięcy i nie mam żadnego problemu.
Mogą przeszkadzać boczne słupki, ale przy dobrym ustawieniu fotela tak jak w większości aut, widoczność do tyłu bardzo dobra, parkowanie tyłem i bokiem nie sprawia problemów.
Tutaj jest rewelacyjnie, wszystko na swoim miejscu, obsługa intuicyjna nawet jeśli wsiadasz pierwszy raz do samochodu nie ma problemu.
Klimatyzacja daje sobie radę, chociaż czasami para pojawiała się na bocznych szybach, ale wymiana filtra pyłkowego i problem znika. Ogrzewanie na dobrym poziomie.
Dla kierowcy i pilota bardzo dobrze, dla dwóch dorosłych osób z tyłu również, ale dla trójki takich pasażerów podróż może być męcząca.
Słychać jak silniczek pracuje, ale da się przyzwyczaić, chociaż na początku trochę mi przeszkadzało.
Jestem zadowolony, podróż na wakacje: 1300km trasa, miasto, góry - spalanie: 6litrów więc przyzwoicie. Jazda po mieście w okolicach 7,5/8litrów.
Według mnie jest to do przyjęcia. Na forum sympatyków Mazdy \"mazdaseepd.pl\" jest mnóstwo wskazówek i rad.
Dotychczas miałem tylko jeden problem: zepsuł się silniczek przednich wycieraczek - tutaj uwaga na części od anglików - NIE PASUJĄ. Bez problemu kupiłem używany za 150zł.
Zaraz po kupnie wymieniłem rozrząd, koszty dość duże ok. 1000-1200złotych, ale zawsze tak robię, bo chcę tym autem jeździć jak najdłużej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DiTD 90KM 66kW [l/100km]

Mazda Premacy I