Ocena kierowcy - Mazda Xedos 6

Rok produkcji 1996
Mazda Xedos 6 2.0 144KM 106kW 1992-2000 - Oceń swoje auto
Inne : wygląd auta
Silnik : remont po 150 tys za 8 tys zł
Karoseria : garażowany do nowości a rdza się pojawia ale za to karoseria jest mocna jak u włocha
Zawieszenie : miękkie
powiem tak w stosunku co mnie ono kosztowało heh jak w ocenie ale kolejne auto będzie miało też v6 lub jakiś fajny silniczek 16v ale na bank nie skuszę się na 3 cylinderki palące po 4-6 litrów ropki bo dla mnie auto musi mieć serce a nie silnik od motoroweru ...
ciągnie dopiero od 3500obrotów a raj zaczyna się od 4200 aczkolwiek trzyma prędkość nawet na mocnych podjazdach mając zaledwie 2500-3000 wyprzedzanie proponuje z redukcją lub na 5tym biegu jeżeli masz 150 na budziku ... Miałem remont silniczka przy ok 150 tys i teraz jest doskonale ale remont kosztował co 2gi xedos więc za kare daje 4 -
wsteczny nieraz nie wejdzie , jest trochę toporna jak całe auto (pedały gazu wspomaganie wcześniej jeździłem autami z Włoch i np w mazdzie nie umiałem zahamować lub zmienić biegu taki topór ale jak się nauczysz jest ok chodzi cicho i precyzyjnie )
zbyt miękki trzeba przerobić żeby km narobić ale do normalnej jazdy się nadaje dobrze .
tu jest różnie niska szybka z tyłu ma prześwitu bodajże 37 cm ale ładnie się manewruje jednak brak filtra kabinowego powoduje parowanie i często cofamy na lusterkach bocznych (mamy ogrzewanie tylnej szyby ale to chwile trwa - krótką chwile ale:) kolejny problem jak mamy pasażera nie widzimy za mocno czy \"prawa wolna\" ale można się wychylić. Doskonale regulowany fotel na wysokość i oparcie sprawiają opcję idealnego dopasowania dla kierowcy
mówią że auta niemieckie mają 1wsze miejsce hehe ci co tak mówią nie śmigali xedosem jestem w stanie zrobić prawie wszystko w promieniu 10 cm od kierownicy. Radio przy gałce zmiany biegów (bez cd tylko sd) ideał przełączyć można zmieniając biegi moim zdaniem wszystko pod ręką jedynie co schowków mało u kierowcy (mały pod kierownicą mieści się 30 wizytówek + mała kieszeń w drzwiach i za fotelem mamy kangurka, sam dorobiłem sobie pod fotelem półkę no i podłokietnik ratuje sprawę mam w nim 2 taśmy izolacyjne 1 i 3 cm notes 2 długopisy 3 zestawy holsów scyzoryk klucze imbusowe, klucze od domu (pęk) dokumenty z portfelem i jeszcze parę rzeczy i to wszystko pod łokciem sprawia że schowek jest dla pasażera cały pusty. Pod radiem mam CB zmieściło się w półce pod radyjkiem więc jest dodatkowy plus (jedyne miejsce ponieważ xedos jest optymalnie ciasny ale o tym zaraz... ogół daje 5+++
grzeje zimą chłodzi latem mam 17 stopni gdy na dworze jest 28 (ustawione jest minimum czyli 16 ale wiadomo słońce grzeje więc 1 stopień ucieka.
doskonała mam 183 cm 110 kg i siedzę w jak na miarę krojonym fotelu. Pasażer po prawo też wygodnie siedzi choć np w mondeo jechałem z kolegą 120 kg :) i było można w babinktona grać ale nie ma tragedii. Jak z tyłu to trudno mówić przeważnie jadę sam lub w 2 osoby ale jak z tyłu ktoś siedzi to ma ciasno na nogi 5 osób można jechać ale na odcinek 3-20 km tak max w 3 osoby wygodnie się jedzie ale to auto na japońców więc co się dziwić?? TRAGEDIA PRZY WYSIADANIU AUTO NISKIE TRZEBA UWAŻAĆ NA GŁOWĘ I ŻEBY NOGAMI DRZWI NIE SKOPAĆ ...ale jak dla mnie polubiłem je. ps nowożeńcom nie polecam ani tym co lubią autka zamiast hotelu hehe
jak są obroty nie ma ciszy ale radio w skali 1-30 mam na 3ce i słyszę muzykę jadąc 110km/h więc nie narzekam
to jest V6tka !!! na PB 95 należy dodać do spalania po pół litra średnio więcej. Spalanie podaje na PB98 i nie jest źle droga 120/130 miasto normalnie proporcja 60-40% spalanie ok 8,4 (uwaga mam nowy silnik 12 tys przebiegu dopiero więc to może mieć wpływ) słyszałem że na LPG STAGU auto nie pali więcej jak 11 LPG w normalnym cyklu
moje auto kosztowało mnie w 2009 roku 17 tys zł !!! więc mimo że są auta za 5 tys ja wiem że jak nie dasz za nie 12-15 to dostaniesz trupa ja sam moje teraz cenie na 12 tys ale nie sprzedam go za to więc zakładam ze będziemy się z xedziem bawić ok 8 lat jeszcze i po 200000tys pójdzie na złom ... :( kolejne auto fiat bravo II lub coś normalnego:)
nic
silnik chlał olej litr na 500km więc remont był konieczny