Ocena kierowcy - Mazda Xedos 6

19jaca89, 12 lat temu
Rok produkcji 1997
Mazda Xedos 6 2.0 144KM 106kW 1992-2000 - Oceń swoje auto
Inne : wyposażenie+silnik+prowadzenie+bezawaryjność/cena
Inne : klekoczące popychacze zaworów
Świetny silnik! jego dźwięk, kultura pracy, elastyczność jest niezwykła. Jeżeli będziemy pamiętać o tym żeby sprawdzić co okolo 3 tysiące km poziom oleju i dbać by zawsze był pod full to silnik jest praktycznie bezawaryjny.
Biegi są dobrze skonfigurowane i nie ma z nimi większych problemów. Ocena dobra ponieważ czasem nie chce wskoczyć wsteczny i trzeba rozsprzęglać.
Cudownie trzyma się drogi przy szybkich zakrętach. Spokojnie moge porównać do audi A4 z wielowahaczowym zawieszeniem które miałem wcześniej. Jednak jazda po nierównościach nie sprawia tyle przykrości co wielowahacz. Jest dość miękko.
Widoczność szczególnie w tylnej szybie i lusterku kierowcy nie jest mocną stroną xedoski chociaż tragedii nie ma.
W mojej opcji ergonomia jest świetna. z tego co wiem to w pozostałych opcjach również. Auto 16 letnie z praktycznie pełnym wyposażeniem. Świetne fotele przednie trzymają ciało jak kubełki. z tyłu 2 osoby podróżują bardzo wygodnie aczkolwiek dla osoby o wzroście okolo 185cm może być troszke mało miejsca na nogi. Klima,elektryczne szyby x4, elektryczne lusterka, tempomat, 2 podgrzewane szyby - nic więcej nie trzeba
Klima bardzo dobrze chłodzi, ogolnie na nic nie można narzekać zarówno w lato jak i zimę.
tak jak pisałem wcześniej. kierowca i pasażer z przodu - bardzo wygodnie. Z tyłu dla 2 osób również dobrze aczkolwiek troche mało miejsca na długie nogi dlatego ocena 4. Ale przecież to nie xedos9 :P
Przy stałych obrotach 2 - 3,5 tys/min jadąc w ogole nie słychać silnika w kabinie co jest dużym plusem. Gdy wciśniemy gaz V6 pięknie buczy co jest równie dużym plusem. Minusem jest fakt iż troche słabo wyciszone jest podwozie co słychać podczas jazdy po nierównościach.
Jak na 2 litrowe V6 spalanie dobre. Oczywiście auta nie kupi ktoś kto chce oszczędzać na paliwie ale ogólnie patrząc na osiągi/spalanie jest ok. Przykładowo Audi a4 1.8 przy 20koniach mniejszej mocy w mieście paliło 10,5 - 11l. Mazda pali około 11,5 Przykładowe ceny: klocki przod od 70zł tarcze przod od 130kpl. rozrząd komplet+pompa wody orgilalne części 600zł
świetne wyposażenie, doskonałe warunki jezdne, ani jednego śladu rdzy (blacha ocynk) świetny bezawaryjny silnik V6 któremu kultury pracy mogłyby pozazdrościć nowsze auta, niezwykły charakter auta(u mnie w szczecinie widziałem może z 6 razy xedosa przez rok uzytkowania) a to wszystko za cenę 7 tys zł. gdybym wiedział że xedosy to takie wdzięczne auta to 4 lata temu nie kupowałbym A4 za 12.5 tys tylko mazde i jezdził nią do teraz.
Osobiście przez rok użytkowania nie zepsuł mi sie żaden drobiazg(odpukać) więc moge dać tylko 5
typowa usterka - klepiące popychacze zaworów. Mnie również to spotkało. Prawdopodobnie zrobiłem zbyt długą trasę na zbyt małej ilości oleju gdyż nie wiedziałem ze te silniki lubią mieć pod kreske. Ja miałem pod kreske ale tą minimum więc musiałem wymieniać popychacze. Na nowych jeżdze juz prawie rok i jest super cicho.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 144KM 106kW [l/100km]

9,3