Lista ocen Mercedes 190 1.8 i 109KM 80kW 1990-1993 (57) - Silnik

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TOMCAT
W201 1.8 i 109KM 80kW
po wstawieniu gazu,były niewielkie problemy z tzw"kichaniem" sprawiało mi to dużo problemów,szczególnie jak "kichnął" na skrzyżowaniu,spadała rurka podciśnieniowa wolnych obrotów która znajduje się pod michą filtra powietrza,falowały obroty,gasł itd.koleś zaproponował mi wstawienie stabilizatora wolnych obrotów,i ku mojemu zdziwieniu wszystko zaczęło grać w tym samochodzie,po czym miałem problem z ubywaniem oleju w silniku,ale po zasięgnięciu...
~Pancho
W201 1.8 i 109KM 80kW
Moja 190tka posiada silnik 1.8 w benzynie. 350,000 km przebiegu, przebieg oryginalny potwierdzony wpisami w ASO do 2003 roku. Nigdy nie miałem z nim problemu, odpalał każdej zimy nawet przy -20 po dłuższym odstaniu w garażu. Oleju nie bierze. Spalanie bardzo sympatyczne. Na trasie w dwójkę osób plus bagaż przy normalnej jeździe 90-120, plus parę większych redukcji średnio wychodzi 7l/100km, minimalne na trasie jakie osiągnąłem podczas...
~arti632@wp.pl
W201 1.8 i 109KM 80kW
kultura pracy ok.osiągi beznadziejne(tragedia moment obr bardzo niski i dostępny przy wys obrotach) przy odrobinie szaleństwa zaczynał się grzać a była to wersja sportline(pseudo sportowa)o wyprzedzianiu na 5 biegu można zapomnieć auto było w idealnym stanie bezwypadkowe i od pierwszego właściciela o gazie można zapomnieć przy hamowaniu i na wolnych obrotach gasło (ten typ tak ma)a po wystrzale gazu spadał wąż z silnika wolnych obrotó i auta...
~Pablito_88
W201 1.8 i 109KM 80kW
Silnik jest w porządku. Całkiem elastyczy, jego dźwięk nie męczy, nawet na dłuższych trasach. Jeśli chodzi o niezawodność to jest to naprawdę pancerna konstrukcja, oczywiście na Pb. Na gazie jest już nieco innaczej, wtrysk mechaniczny wymaga uwagi i częstszych regulacji aby dobrze pracować na LPG. Moim zdaniem silnik ma trochę za mało mocy ale daje radę, wyprzedzanie tirów nie przypomina gry w rosyjską ruletkę. W mieście na spokojnie wystarczy.
~seledynowy wieśniak
W201 1.8 i 109KM 80kW
Silnik posiada bardzo ładną kulturę pracy, jak to w benzynie, 8 zaworów, wolę to niż te 16v. Silnik jest bardziej \"gumowy\" jeśli można tak to określić. Płynnie wchodzi i schodzi z obrotów. Z takiej pojemności nie ma co oczekiwać cudów i powyżej 120 km silnik zaczyna się \"męczyć\" ale jest dalej znośnie. Zresztą to Mercedes i należy delektować się jazdą a nie szarżować.
~Meśkotex65
W201 1.8 i 109KM 80kW
Posiadam mercedesa 190E benzyna + gaz z 1992r. Autko jeździ świetnie!!!! Silnik pracuje bez zarzutów, na gazie jak i na benzynie. Dość dobre przyspieszenie, prędkość max to 195km/h- tyle jechałem na autostradzie. Prace silnika słuchać od 100km/h do 140km/h, potem już nie słychac silnika, nawet przy max prędkości autko się nie grzeje.!!!! ZDECYDOWANIE POLECAM!!!
~Piotr
W201 1.8 i 109KM 80kW
Każdy silnik ma swój charakter. Czasami obroty na jałowym biegu spadają nisko, jakby silnik chciał zgasnać, ale jest to jedyny mankament (możliwe że przyczyną jest nieszczelna uszczelka pod głowicą). Po 20 latach z silnika nie kapie ani jedna kropla oleju. Przejechałem 1000 km z jedną zepsutą świecą (na cztery) - silnik nie do zdarcia.
~Pablo _35
W201 1.8 i 109KM 80kW
Pomimo tylko 109 KM (1.8 l) bardzo przyjemnie pzyspiesza na III-ce od 60 - 100 km/h. Obroty delikatnie podkręcone na module od gazu, ale bez przesady - nie chcę mieć spalania powyżej 10 l/100 w trasie. Silnik nie gaśnie, obroty nie pływają (często spotyka się ten problem na forum) - po prostu bezproblemowo : )
~Erte
W201 1.8 i 109KM 80kW
Silnik pracuje równo i w miarę cicho(przy niższych obrotach praktycznie niesłyszalny), dość elastyczny w dużym zakresie obrotów. Prosty w budowie i ewentualnej naprawie, łatwy dostęp do poszczególnych elementów. Genialny silnik, bez żadnych "wynalazków" w środku.
Dziennik kosztów dla Mercedes 190 1.8 i 109KM 80kW
9,2
10,8
~Markos
W201 1.8 i 109KM 80kW
Doskonała praca silnika. Extra osiągi jak na 14 letni samochód. Można nieżle palic gume na rozgrzanym silniku. Przyśpieszenie jest również przyzwoite 100km/h w 10,6s. Na światłach z niejednym można się pościgać. Samochód na 5 nawet przy max prędkosci nie grzeje sie ani nie ryczy.