Lista ocen Mercedes 190 1.8 i 109KM 80kW 1990-1993 (47) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 63 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piterson
W201 1.8 i 109KM 80kW
Rewelacja, ma suchym prawie nie do zerawania, nieporownywane z rzadna oska (przednionapedowce). Generalnie jest idealnie wywazony. W szybkim zakrecie po odjeciu gazu (przy naprawde duzej predkosci) ma lekka podsterownosc, po doslownie musnieciu gazu wraca na obrany tor, zas po wdepnieciu gazu do oporu pali opony ale nie zmienia toru jazdy (mowie tu oczywiscie tylko o 2 i 3 biegu w zakresie ok 3000-6000obr/min). Frajda niesamowita bo wszystkie...
~Pancho
W201 1.8 i 109KM 80kW
Zarówno w zwykłej wersji jak i w sportline układ jezdny jest bardzo sympatyczny. Zwykła wersja z miękkim zawieszeniem jest bardzo komfortowa, a i na zakrętach dobrze radzi sobie. Wracając do wersji sportline. Widać dużą różnice, zawieszenie znacznie twardsze co daje niesamowitą frajdę z jazdy na zakrętach, nawet na dziurach wybiera bardzo dobrze. Charakterystyka bardzo dobrze zestrojona do gabarytów. Warto dodać, że 3/4 konstrukcji podłogi i...
~Pablito_88
W201 1.8 i 109KM 80kW
Prowadzi się przyjemnie, nieco leniwie, w sposób charakterystyczny dla Mercedesów z tamtych lat. Nie zachęca do bardzo szybkich zakrętów, ale to nie jest samochód do bicia rekordów. Ten sposób prowadzenia jest bardzo przyjemny, daje poczucie kontroli nad autem. Promień skrętu jest niesamowity - to najbardziej manewrowe auto z jakim w życiu się spotkałem. Jako że to moje pierwsze auto, dodatkowo z napędem na tył, trzeba uważać zimą.
~Pablo _35
W201 1.8 i 109KM 80kW
Po wymianie sprężyn - jedna pęknięta - z tyłu (zaskoczenie ceną elementów - to chyba najtańsze zachodnie auto w utrzymaniu!!!) na nowo odczułem jakość jazdy tym samochodem. W układzie kierowniczym trzeba zwrócić uwagę na dobrą markę wspornika drążka kierownicy - lubi się szybko zużywać, wtedy układ kierowniczy ma tendencję do myszkowania... Jednak w całości - przewyższa wszystkie np. VW i ople. Bez porównania...
~Erte
W201 1.8 i 109KM 80kW
Wymieniłem łączniki, gumy, amortyzatory i wszystko co już kwalifikowało sie do wymiany. Jazda to bajka, nic nie stuka ani nie puka. Dość miękki ale trzyma się bardzo dobrze drogi, po równym idzie jak czołg, no a po dziurach jak to po dziurach, co większe należy omijać a z tymi mniejszymi radzi sobie całkiem dobrze.
~Vito Corleone, Wrocław
W201 1.8 i 109KM 80kW
To auto nie jezdzi...ono plynie po drodze. Dziury w naszych drogach pokonuje z gracja, asfaltu trzyma sie jak pociag szyn.Jego waga, i gabaryty (dlugosc) sprawia, ze jest bardzo stabilny na zakretach - to daje poczucie bezpieczenstwa i wygody. Przy tym, niesamowicie maly promien skretu. Sama przyjemnosc.
~SZELa02
W201 1.8 i 109KM 80kW
zawieszenie jest skonstuowane pod katem wygody i komfortu wiec jak juz wczesniej mowilem "sportowa" jzda np. po miescie nie jest zbyt ekscytujaca ze wzgledu na wychylanie sie samochodu ktore przy wiekszych prekosciach potrafi wyrzucic kierowce z siedzenia
~Griszka
W201 1.8 i 109KM 80kW
W zasadzie to w zawieszeniu popsuło mi się już wszystko co mogło się popsuć, a cena napraw już dawno przekroczyła wartość samochodu. Gdy tylko wyjadę z warsztatu natychmiast sprzedaję ten przereklamowany niemiecki badziew.
~Stary
W201 1.8 i 109KM 80kW
Świetnie tłumi te nasze masakryczne drogi, oczywiście nie do przesady,w granicach rozsądku, wielowachaczowe zawieszenie dobrze się spisuje, dobrze trzyma się drogi, super skręt (bez porównania z innymi samochodami)
~papus
W201 1.8 i 109KM 80kW
4 z dużym plusem ale to tylko ze względu na nasze nierówne i źle wyprofilowane drogi na których czasami ściaga na jedną lub drugą stronę. Na nowych płaskich jedzie jak sanki. Skręt 190 to bajka