Ocena kierowcy - Mercedes CLK W208 Coupe C208

przwj, 15 lat temu
Silnik 2.0 Kompressor 163KM 120kW
Rok produkcji 2001
Mercedes CLK W208 Coupe C208 2.0 Kompressor 163KM 120kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Swietne auto o ponadczasowym wygladzie ktorym mozna jezdzic przez lata i nie straci swojego uroku jak np auta koncernow Francuskich ktore wygladaja szalowo przez 2 lata a pozniej bardziej przypominaja zabawke z Tajwanu niz auto. Nie kupilbym tego auta jeszcze raz poniewaz - KTO KUPUJE 2 RAZY TE SAME AUTO?
Nie mam zadnych zastrzezen do silnika. Jest dynamiczny, cichy i niezawodny. Nie jest to Impreza WRX ale wg mnie doskonaly kompromis pomiedzy osiagami a spalaniem. Nie zmienia to faktu ze na wiosne bede auto chipowal.
Legendarne skrzynie Mercedesa - nie mozna im wystawic zlych opinii. Na pewno skrzynia rocznik 2000 jest gorsza od nowoczesnych skrzyni np. Lexusa 2007 ale trzeba sie skupic na tym kiedy auto bylo produkowane inaczej mozna by bylo narzekac na Lamborghini Countach ze nie oplaca sie kupowac bo nowy passat ma np. wydajniejsza klime ;-) Jak dla mnie - skrzynia swietna, a mialem w automacie Forda,starego Lexusa i Volvo V70
Jest bardzo dobrze ale nie wystawie najwyzszej noty poniewaz wg mnie zawieszenie jest zestrojone troche bardziej pod sedana niz coupe. Wiem ze CLK to nie auto sportowe ale jednak wyglad auta zacheca do ostrzejszej jazdy a tutaj troche sztywniejsze zawieszenie bylo by lekarstwem.
Sa ludzie ktorzy narzekaja na widocznosc w roznych autach - ja do takowych nie naleze. Wydaje mi sie ze o ile udalo ci sie zdac test na prawo jazdy i nauczyles sie parkowac powinienes umiec zaparkowac nawet jezozwierza. Dlaczego mam narzekac na kiepska widocznosc do tylu? Nauczylem sie wyczuwac auto i wiem gdzie jest jego koniec. Jezeli chcesz auto idealne do parkowania to polecam SCC SMART, ale ja CLK kupilem bo mi sie podobala linia nadwozia a nie jego widocznosc. Przy wyborze auta kwestia widocznosci jest chyba ostatnia na liscie
Wszystko na swoim miejscu. Ponownie: nie porownujmy tego auta z autem tej klasy wyprodukowanym po 2004 roku gdyz jest to bezcelowe, mimo to czuje sie o wiele lepiej w swoim CLK niz w Avensisie 2007 swojej mamy za to po 10 minutach jazdy w BMW serii 7 rok 2005 w CLK czuje sie jak w aucie z epoki kamienia lupanego. Mimo wszystko auto ma wyglad ponadczasowy zarowno z zewnatrz jak i wewnatrz pojazdu nie mozna narzekac na jakosc wyglad itp.
Na 12 aut ktore posiadalem w swoim zyciu i aut znajomych ktorymi jezdzilem te auto jest zdecydowanie najlepsze jezeli chodzi o ogrzewanie (za wyjatkiem BMW 7 rok 1005 :-)). Auto nagrzewa sie po 3 minutach jazdy i nie mowie tu o uczuciu nagrzewania sie - w aucie jest juz wtedy GORACO! Inny wielki plus jest taki ze mozesz auto zostawic na parkingu na 2h i po tym czasie uruchomic silnik i od razu cieszyc sie cieplem!
Doskonale - jak na coupe. W podroz po europie we 4ke raczej nie wyruszycie ale we 2ke bez stresu. Bagaznik jest naprawde duzy - jak w wiekszosci sedanow, ok 500l!
Troche sychac wiatr ze wzgledu na bezramkowe drzwi ale efekt drzwi bez ramek w lato puszcza ten fakt w niepamiec.
Jezdzac wczesniej S124 2.2 a jeszcze wczesniej V70 2.4 kazdy spadek spalania jest przeze mnie pozytywnie odbierany. Auto jedzie ok 90km/h przy 2000obr co powoduje spalanie ok 8litrow na 100km.Miasto?Max 12l,MAX!Stojac 1,5h w MEGA KORKU.
Sam zerknij ile te auta teraz kosztuja. Ceny sa smieszne biorac pod uwage jakie auto kupujesz. Naprawde warto.
Moznaby sie bylo spodziewac braku usterek a jezeli juz jakis, to nie takich ktore nie zdarzaja sie w innych autach. BAGAZNIK - zapiekajacy sie zamek ktory nie otwiera klapy - trzeba wyciagac metalowy kluczyk z pilota i otwierac recznie,niektorym zawodzi tez kluczyk.Jezeli chcesz sie dostac do KOLA,AKUMLATORA czy chociazby ZMIENIARKI CD lepiej idz od razu po wiertarke bo od wewnetrznej strony auta nie zlozysz foteli bez uszkodzenia mechanizmu. ZMIENIARKA - problem z nieczytaniem plyt CD albo komunikatem NO CD 1-6. Mercedes to nie auto na radia i zmieniarki PIONEER itp wiec grzecznie naprawiam stara zmieniarke albo kupuje uzywana na e-Bay.
Po 4 miesiacach jazdy autem nie zauwazylem nic - co mogloby wzbudzac moje podejrzenia odnosnie zapowiadajacej sie powaznej usterki. Podstawa to SERWISOWANIE!! Nie mozna myslec ze jezeli to Mercedes to wystarczy lac paliwo i jezdzic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Kompressor 163KM 120kW [l/100km]

9,3