Ocena kierowcy - Mercedes CLK W209 Coupe C209

Kamil, 7 miesięcy temu
Silnik 1.8 (200 Kompressor) 163KM 120kW
Rok produkcji 2004
Mercedes CLK W209 Coupe C209 1.8 (200 Kompressor) 163KM 120kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Niby mały ale mocny i wytrzymały
Karoseria : Piękna, całkowity brak korozji na nadwoziu i na podłodze, zadziwiająco przestronie w środku, duży bagażnik
Przeniesienie napędu : Tylny napęd jest najlepszy inaczej chodzili byśmy na rękach
Inne : Brak
Według mnie przenajcudowniejszym samochodem wszechczasów na świecie jest Mercedes SLR McLaren a CLK W209 w coupe trochę mi go przypomina więc jak mnie nie było stać na Kendre L... z USA to złapałem Kryśkę Lasotę z Ursynowa i cieszę się życiem. Poza tym nie wiedzieć czemu MB CLK jest tańszy od BMW coupe w tym samym roczniku i przebiegu i da rady znaleźć super zadbany egzemplarz a z BMW wiadomo jak jest więc jeżeli chcesz mieć tylno napędowe Coupe z dość żwawym silnikiem wyboru za bardzo nie ma.
Panie a to ruszy w ogóle z takim napędem pytałem w myślach. W rzeczywistości już seryjny silnik(163Km) jest super, dzięki kompresorowi zero turbo dziury, zachowuje się jak wolnossące benzynowe 2.5 Litra i w sumie takie też ma parametry(moc moment obrotowy). U mnie jest jeszcze bardziej super bo zmieniłem kółko kompresora i zrobiłem tuning elektroniczny i teraz mam ponad 190 koników, auto daje masę frajdy. Z ciekawostek dodam że te silniki były też wykorzystywane w dostawczych Sprinterach i na niektóre rynki fabrycznie miał montowane LPG i CNG
Idealnie zestopniowana ale wymaga trochę siły(męskiej ręki :-))) ) mi to bardzo pasuje ale mojej żonie nie dlatego 4 gwiazdy
Moim zdaniem prowadzi się lepiej niż BMW z tych lat które miałem przed MB i jest też bardziej wygodne na złych drogach
Przepiękna, okna bez ramek, brak środkowego słupka i tak jak pisałem nawiązania do SLR, dla mnie ideał nadwozia COUPE dla 4 osób
normalnie jak to w osobówce trochę gorzej niż w vanie
Auto bardzo wygodne, rewelacyjne siedzenia, można robić cało dzienne trasy bez zmęczenia
rewelka chłodzi i grzeje w dodatku nie hałasuje przy tym, na niższych "biegach" dmuchawy w ogóle nie słychać
Bardzo dużo miejsca w środku, 4 osoby jadą wygodniej niż w kompaktach typu golf itp. Duży Bagażnik
Słychać(albo czuć) że silnik jest ale tylko na postoju albo przy gazie w podłodze, w czasie jazdy bardzo przyjemnie prędkość która nie męczy na autostradzie nie wiem jaka jest bo staram się nie jeździć szybciej niż 160 km/h a do tej prędkości jest super
zwykłe popularne auto średnie spalanie z 4 lat mam 9 litrów spokojnie może spalić mniej. Dobrze jeździ na LPG ale nie u mnie :-)
Tańsze niż BMW Coupe a wcale nie gorsze i dla mnie ładniejsze, innej konkurencji nie ma bo w Europie auta z tylnym napędem to białe kruki
Tylko części eksploatacyjne
Brak