Ocena kierowcy - Mercedes CLK W209 Coupe C209

grześku, 9 lat temu
Silnik 1.8 (200 Kompressor) 163KM 120kW
Rok produkcji 2004
Mercedes CLK W209 Coupe C209 1.8 (200 Kompressor) 163KM 120kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Większość zalet i wad (niewielkich) umieściłem wyżej. Podsumowując- uwielbiam moją Merci!
Auto zdecydowanie wyróżniające się na polskich drogach, przykuwające wzrok swoją piękną sylwetką. Nadwozie coupe, po opuszczeniu wszystkich szyb (nie ma bocznego slupka) staje się niemalże kabrioletem (ze sztywnym dachem). No po prostu cudo! Genialne wlaściwosci jezdne, pozwalają na kontrolowane w pełni szaleństwo na zakrętach. Sama przyjemność! Wnętrze uosabia luksus- materiały świetnej jakości: kremowa skóra na siedzeniach, skóra pofałdowana na bokach auta, bardzo przyjemne w dotyku plastiki, kierownica za wstawkami drewnianymi. To wszystko powoduje, że auto jest nad wyraz eleganckie, piękne, wzbudzające niekłamany podziw.
Niestety silnik 1,8 kompresor 163 KM to najsłabszy punkt tego samochodu. Nie dość, że brzmi zupelnie nierasowo, niczym silnik jakiegoś urządzenia AGD, to jego osiągi są tylko przeciętne, wystarczające niewymagającemu kierowcy. Ja lubię jazde dynamiczną, więc takie osiągi mi nie wystarczają. Do jazdy miejskiej lub spokojnej pozamiejskiej w zupełnosci wystarczy. Poza tym apetyt na paliwo jest spory (miasto ok.14-15l/100km, poza miastem- jazda spokojna 8l/100km, dynamiczna 9-10l/100km
Automat zmienia biegi niemalże bezszelestnie, jazda z nim w mieście to sama przyjemność.
Po prostu rewelacyjny. Pokonywanie zakrętów pod pełną kontrolą. Wielka radość z jazdy, gdy moc silnika przenoszona jest na tylne koła. Nieustający "banan na twarzy"
Bardzo dobra, manewry dodatkowo ułatwiają czujniki parkowania z przodu i z tyłu.
Za kierownicą czuję się bardzo dobrze. Wszystkie przyciski na swoim miejscu, bardzo czytelne wskaźniki i zegary- podświetlone wyglądają pięknie! Bagażnik, jak na tę wielkość samochodu duży. Gorzej zdecydowanie z ergonomią wsiadania na tylne siedzenia. Ta czynność jest po prostu utrudniona. Na co dzień CLK to auto zdecydowanie dla 1 lub 2 osób.
Czasami przednia szyba nadmiernie paruje. Co roku muszę uzupelniać czynnik w układzie klimatyzacji (źródła ubytku nie można zlokalizować)
Z przodu bardzo dużo, z tylu zdecydowanie mało. Ale nie narzekajmy- w końcu jest to nadwozie coupe.
Przy obrotach silnika pow. 4tys/min robi się głośno. Na szczęście rzadko wchodzimy na takie obroty.
Koszty utrzymania (eksploatacja) są normalne. Nie doświadczyłem awarii, więc nie mam zdania na temat kosztów napraw.
Bardzo dobre...pod warunkiem zakupu na rynku wtórnym. Decydującym czynnikiem jest stan techniczny w momencie zakupu. Ja kupiłem w stanie niemal idealnym, bezwypadkowy, z przebiegiem 85tys. km...i cioeszę się bezawaryjną jazdą
Uzupełniianie czynnika w klimatyzacji co rok.
Nie było

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 (200 Kompressor) 163KM 120kW [l/100km]