Ocena kierowcy - Mercedes GLB SUV

Kris, 3 lata temu
Silnik 1.3 200 163KM 120kW
Rok produkcji 2020
Mercedes GLB SUV 1.3 200 163KM 120kW od 2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Myslalem ze 1.3 to za malo na ten samochod...
Zeby ta ocena miala sens musze napisac ze uzywam auta glownie do jazdy po miescie. Okazjonalnie kilka razy w roku wypad w gory, morze jezioro, do rodziny itp. Rodzina 2+1+ pies. Poza tym zamienilem GLK 220CDI 4matic, ktorym jezdzilem 5 lat na GLB z napedem na przod. Oceniam po przejechaniu 1tysiac km (wiec zaraz po kupnie) No wiec do rzeczy. Samochod w/g mnie wprost idealny pod kazdym wzgledem dla malej i sredniej rodziny. Bardzo dobra jakos wykonania, bardzo przyzwoity uklad jezdny, silnik 1.3 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl (myslalem ze bedzie wolny jak zolw) w miescie bardzo dobrze rusza spod swiatel, na autostradzie 170 nie jest jakims wielkim wyczynem. Miejsca baaardzo duzo w pierwszym i drugim rzedzie. Bagaznik porownywalny jak w X3, Q5, GLC - wiekszy jak w GLK (500-760l). Dodatkowo 7 miejsc jest naprawde fajna opcja jak chcemy czasem podwiezc dzieciaki albo rodzinke na jakis wypad za miasto. Nie wiem czy beda jakies usterki no ale mam nadzieje ze nic ponad przecietna. Jesloi sie wachasz... przestan i kupuj! X1 czy Q3 nie ma nawet sensu porownywac do tego auta.
Demon predkosci to to nie jest ale kazde ze 163 koni jest tutaj solidnie wykorzystane. Tryb sport ladnie podnosi obroty przez co samochod zachowuje sie dynamicznie.
Na te chwile nie odczuwam braku 8mego czy 9tego biegu. Zmienia biegi bardzo plynnie i dynamicznie.
Dobrze sie trzyma drogi i na zakretach i na autostradzie. Bardzo przyjemny i sterowny samochod.
Dla mnie super. Nic dodac nic ujac.
Bardzo dobra z kazdej strony.
Chyba przyklad dla innych producentow. Wszystko pod reka a system MBUX dziala jak burza.
Na te chwile super.
Mnostwo miejsca. Jedynie 3ci rzad siedzen dla raczej dzieci badz mniejszych osob.
No tutaj to troche sie zawiodlem ze pod maska nie ma seryjnie wyciszenia silnika... chyba mozna to dokupic ale poki co nie sprawdzalem. Moglby byc troche ciszej - co nie znaczy ze jest glosno.
Poki co moge jedynie powiedziec o spalaniu (kolo 9 litrow w miescie) oraz ceny przegladow ok. 2 tys za przeglad A.
Samochod klasy premium (kompaktowy SUV) w takim wyposazeniu za te pieniadze to mysle ze idealne polaczenie.
Za wczesnie by stwierdzic.
Za wczesnie zeby cos napisac.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 200 163KM 120kW [l/100km]

8,2