Ocena kierowcy - Mercedes GLB SUV

Dawid Z., 2 miesiące temu
Silnik 1.3 200 163KM 120kW
Rok produkcji 2023
Mercedes GLB SUV 1.3 200 163KM 120kW od 2019 - Oceń swoje auto
Wzorowy, rodzinny i niezwykle przestronny samochód do miasta oraz w okazjonalne trasy. Idealna funkcjonalność połączona z wysokim komfortem użytkowania. Wersja 200 AMG Line FWD z 20 calowymi felgami i prawie maksymalnym wyposażeniem. Merc kupiony z salonu na 208000 zł. Dzisiaj, analizując rynek samochodów na moje potrzeby wydaje się być wręcz ideałem.
Bardzo ciekawa jednostka (pomimo częstego hejtu na różnych forach - pewnie osoby, które w większości nie miały okazji użyć), która do użytkowania auta w 80% w mieście jest nawet bardziej niż wystarczająca. Oczywiście w zależności od oczekiwań kierowcy. Osobiście 9,1 sekundy do setki w zupełności jest dla mnie wystarczające a sam samochód do 120 km/h przyspiesza bardzo dobrze. Oczywiście później widać spadek mocy, ale do żeglowania po autostradzie w trybie Eco przy 140 km/h wydaje się być wręcz idealny. Poziom spalania (nawet teraz w zimę) jest bardzo zadowalający.
Wszystko działa płynnie, a tryb sport sprawia, że dzięki zmianom biegów samochód (jak na swoje możliwości) jest odczuwalnie responsywny.
Po przesiadce z paroletnich aut w salonowego Merca operowanie kierownicą i pokonywanie kolejnych kilometrów sprawia niesamowitą przyjemność z jazdy oraz oddaje bardzo dobry komfort jazdy.
Zbyt krótko posiadam samochód by się wypowiedzieć.
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Tylna szyba umożliwia wyjątkową widoczność.
Gładziki i kierownicy oraz Touchpad pod prawym nadgarstkiem to coś co w praktyce dla mnie sprawdza się fenomenalnie. Jedyne co to zajęło mi około miesiąca by dobrze je opanować.
Wszystko ok.
Mnóstwo miejsca z przodu auta jak i z tyłu. Przesówana tylna kanapa to także fajne rozwiązanie.
Dobre z plusem, pomimo tego że silnik 1.3 potrafi wydawać swoje dźwięki. Dodatkowo w pakiecie jest regulacja tłumienia. Możliwe, że właśnie to robi dobrą robotę. Oczywiście przy prędkościach ponad 140 km/h robi się w kabinie głośniej.
Za szybko by coś powiedzieć.
Samochód w AMG Line został zakupiony za nieco ponad 200 tyś. Jest to cena porównywalna z Kodiaqiem lub Tiguanem. Po przejechaniu się każdym z nich, decyzja co do wyboru była najprostszą w życiu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 200 163KM 120kW [l/100km]

8,1