Ocena kierowcy - Mercedes GLC C253 SUV Facelifting

Rafek, 3 lata temu
Silnik 2.0 200d 163KM 120kW
Rok produkcji 2019
Mercedes GLC C253 SUV Facelifting 2.0 200d 163KM 120kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Przedtem użytkowałem klasyczne sedany i kombi, ostatnio audi A4 i muszę przyznać, że po pewnym czasie na przyzwyczajenie do charakterystyki SUVa moja ocena jest bardzo pozytywna. Prowadzi się naprawdę nieźle i przede wszystkim jest bardzo wygodny, dość poręczny i oszczędny (średnio 7,5l na dystansie 10kkm). Silnik daje radę, choć podstawowy diesel nie zapewnia wspaniałych osiągów (ale można załadować chip, identyczny motor występuje w wersji 190 km).
Pracuje gładko i cicho. Daje sobie radę z dość sporym samochodem bez większego trudu.
Szkoda że nie ma większych realnych różnic między trybami. Niby fajne jest włączanie luzu w trybie Eco, ale na oszczędności się nie przekłada, a silnik jest w nim zdławiony. Z kolei w Sporcie nie wrzuca wcale 9. biegu.
Bardzo komfortowy, ale w zakrętach i przy szybszej jeździe sprawuje się lepiej niż można by przypuszczać. Przy niezbyt szybkim pokonywaniu progu zwalniającego potrafi nieprzyjemnie dobić - za to odejmuję gwiazdkę.
Świetna kamera cofania - chowana nie brudzi się, bardzo dobry obraz. Z kolei system automatycznego parkowania dla mnie bezużyteczny, choć działa skutecznie (i powoli).
Przekombinowane sterowanie infotanmentem.
Mam dodatkowe akustyczne przednie szyby, ale w czasie jazdy autostradowej (150+) niekiedy (mam wrażenie, że zależy to od wiatru, hm...) zauważalnie głośniejszy niż audi.
Nadgorliwe czujniki parkowania. Poza tym bez uwag, ale to nowe auto :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 200d 163KM 120kW [l/100km]

12,0