Ocena kierowcy - Mercedes GLC C253 SUV

JOLANTA, 5 lat temu
Silnik 2.1 220 d 170KM 125kW
Rok produkcji 2018
Mercedes GLC C253 SUV 2.1 220 d 170KM 125kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Może i bezpieczny, ale napewno niezbyt komfortowy .
Gdybym mogła cofnąc czas, raczej wybrałabym inny samochód. Poza ładnym wyglądem i niskiem zużyciem paliwa, niczym mnie nie zachwycił.
Gaśnica zamontowana pod fotelem kierowcy - czemu nie, ale jej mocowanie haczące rajstopy to już lekka przesada. Paniusia w porwanych rajstopach wysiadająca z takiego samochodu, to kiepska reklama Mercedesa.
Od czerwca do grudnia 8 razy w serwisie. Piszczące hamulce, głośne zgrzytanie i skrzypienie przy max. skręcie kierownicy w czasie manerwów, głośne skrzypienie przy delkiatnym hamowaniu np. przy podjeżdżaniu do pasów, świateł itp. Serwis bezradnie rozkłada ręce twierdząc, że ten typ tak ma. Jakoś to do mnie nie przemawia, a ciągłe zgrzyty i trzeszczenia oraz zdzwiony wzrok innych kierowców, np. na parkingu, powoli doprowadzają mnie do szału. Nawigacja - porażka. Wersja 2018/2019 nie uwzględnia dróg oddanych do użytku w 2017r. Nie znajdziesz też ulicy np. Litwinowica nie wpisując najpierw Gen., albo Trauguta , jeśli nie wiesz jak miał na imię. Jest to pierwszy samochód z wbudowaną nawigacją, w którym muszę wspomagać się googlem.
Jak wyżej. Dla mnie ciągłę zgrzytanie i szarpanie przy delikatnym hamowaniu to poważna wada. Twierdzenie, że nie wpływa to na bezpieczeństwo jazdy to nie argument. Skrzypiące drzwi w mieszkaniu też sie zamykają i otwierają, czyli spełniają swoją funkcję, ale każdy smaruje zawiasy, żeby weeliminować wkurzające dźwięki.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 220 d 170KM 125kW [l/100km]

7,1