Ocena kierowcy - Mercedes GLC X254 SUV

Silnik 2.0 300 MHEV 258KM 190kW
Rok produkcji 2023
Mercedes GLC X254 SUV 2.0 300 MHEV 258KM 190kW od 2022 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Jedynie słowa wulgarne mogłyby być komentarzem
4 wizyty w serwisie i 3 razy pomoc serwisu 24h. Średnio dwa razy w tygodniu zawiesza się coś.
Bardzo paliwożerny. Średnio 12 litów. W mieście nie można zejść poniżej 13 l. Jedynie nocne przejazdy to 11-11,5
Bez zarzutu jak być powinno
Fatalne zawieszenie. Rozkołysane aż trudno cokolwiek włączyć bo nie można trafić w ikonę na wyświetlaczu
Jakiś świerszcz w lewych drzwiach, raczej tylnych i nie wiadomo co to jest.
Są duże lusterka i kamery 360 co bardzo ułatwia
Brak fizycznych pokręteł. Trudno trafić w dotykowe ikony i przy rozkołysanym zawieszeniu to porażka. Fatalne przełączniki w drzwiach które trzeba odsługiwać nienaturalnie prawą ręką. Duży z chińskiego plastiku schowek centralny ale brak miejsca na drobiazgi np.pilota od bramy a w tym olbrzymim trudno cokolwiek znaleźć. Jak włożysz w uchwyt kawę to nie włożysz i nie wyjmiesz z ładowarki telefonu
Jest jak być powinno
Duży tunel centralny ograniczający przestrzeń i brak regulowanego na wysokość podłokietnika. Nie każdemu jak mi przypasuje wysokość
Daje radę jednak słychać opony, zwłaszcza powyżej 120km/h. Może przez to że mam 20/45/255 i tył 20/40/285
Wymieniłem po 5 tys km olej z filtrem…1380 zł po rabacie. Chyba lekka przesada a pali tyle ile wlejesz. Minimum dane producenta razy 2
Plastiki w drzwiach wydają tani odgłos. kieszenie w drzwiach jak w dostawczaku niczym nie wyłożone. Schowek w tunelu środkowym to jakościowa porażka ze nawet nie wiem jak skomentować. Osłony przeciwsłoneczne musicie sami zobaczyć bo nie uwierzycie- chamski plastik z recyclingu.
3 razy serwis 24h bo auto umarło a wczoraj minęło pół roku jak je odebrałem. 4 razy awarie ogarniane w serwisie. Średni dwa razy w tygodniu zawiesza się coś np. kamera pokazuje odwrócony obraz, komunikat czujniki nie działają. Po nocy chcę jechać do serwisu a zawieszenie samo naprawia się. Aktualizacje robione w serwisie nie pomagają. Uj nie auto! Mam lęki jeżdżąc tym chińskim śmieciem
Awaria skrzyni biegów . Niemożliwa jazda do tyłu i tylko drugi bieg, wymiana tylnych lamp bo…zbierała się w nich woda!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 300 MHEV 258KM 190kW [l/100km]

12,7