Lista ocen Mercedes GLK (33) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Badell
Off-roader Facelifting 220 CDI BlueEFFICIENCY 170KM 125kW
oceniłem doskonale ponieważ ostatnie 10 lat używałem wyłącznie PB, tutaj zatankowany pełny bak oznacza jazdę, jazdę i jeszcze raz jazdę, wcześniejszy mój model E klasy 2,6 benzyna spalał w mieście 15 litrów, ten ogranicza się 8,5-9,0 mówię o tej samej kulturze jazdy. Nie mam ciężkiej nogi, nie ścigam się od świateł do świateł, ale jazda po Wawie w korkach to ok 9,0 litra, trasa dzisiaj ok 170 kilometrów pokazał 6,4 litra, a 70% to zrobione...
~PKK
Off-roader Facelifting 220 CDI BlueEFFICIENCY 170KM 125kW
Zaskakująco oszczędny. Po przejechaniu 10 000 km spadło zużycie paliwa. Przeciętna jazda 1/3 w mieście 2/3 w trasie. Średnio 7,0-7,5 l/100 km. Jazda ekstremalnie oszczędnie na trasie udało się zejść poniżej 5 l/100 km. Agresywna jazda w trasie 9 l/100 km. Autostrada (D) prędkość 160 km/h 8,5 l/100 km. Miasto ok. 9 l/100 km. Generalnie jak na dość duże auto, z silnikiem powyżej 2l, ze stałym napędem na 4 koła i automatem to rewelacja.
~Artur
Off-roader 3.0 350 CDI 4MATIC 224KM 165kW
Średnio przez pierwsze 10.000km 11,7/100 Czy to dużo, chyba nie jak na prawie 2 tony masy i wysoką dynamikę. Można zużyć mniej, ale wtedy nie ma radości z jeżdżenia. Na początku palił dużo więcej. Po 3 tysiącach się uspokoił Ceny przeglądów mnie już nie dotyczą. Wykupiłem \"haracz\" w serwisie. Płacę 350zł/miesiąc i wszystko będę miał za darmo. Nie przejmuję się zatem stanem hamulców (a to główny koszt serwisu ciężkich, szybkich aut)
~tak68@onet.eu
Off-roader 2.1 220 CDI BlueEFFICIENCY 170KM 125kW
Jeżdżę jak przysłowiowy \"emeryt\" :) 50%przebiegu to przejazdy około 50cio kilometrowe autostradą Poznań-Nowy Tomyśl, 40% to drogi poza terenem zabudowanym jednorazowo min 25 km. Autostrada max 130/h reszta max 100/h.10% przebiegu to miasto i to poza godzinami szczytu. Po przejechaniu 14700 km komputer pokazuje srednie spalanie 7,9/100. Trochę to odbiega od danych fabrycznych. 6,5 to pewnie na autostradzie ze średnią 80/h
~Artman
Off-roader 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW
Tak od przebiegu 5k zaczął spalać zadziwiająco mało.Średnia trasa 280 km z tego 85% trasa, 15% miasto + jakieś drobne korki. Komplet osób 2+3 dzieci + bagaż ok 80kg , klima średnie V ok 70 km/godz w porywach do 140 km/godz. - spalanie 6,4 l/100 km. W mieści jest różnie, zależy od korków, postojów itp, ale nie tez bardzo nisko ok 7,8-9,5 l/100km. Paliwo tylko statoil.
~Jacek
Off-roader Facelifting 220 CDI BlueTEC 170KM 125kW
Koszty utrzymania dokładnie takie same, jak każdego innego porządnego samochodu. Auto mechanicznie dzieli rozwiązania z C i E klasą. Części i zamienników jest masa. Często jest tak, że kupuje się części zamienniki i okazują się oryginałem z wytartym szlifierką logo mercedesa. Oczywiście do auta warto montować, zamienniki uznanych niemieckich firm.
~Zbyszek
Off-roader Facelifting 250 BlueTEC 204KM 150kW
Można by było taniej, np AdBlue można dolać tylko w serwisie, za co płaci się dosyć słono. Przeglądy wypadają co ok 20 000 km i kosztują jak w klasie premium ale są na stałym poziomie mniej więcej. W Outalnderze, którym kiedyś jeździłem z przeglądu na przegląd było co raz drożej. Tu jest to do zniesienia.
~Damian
Off-roader Facelifting 250 BlueTEC 204KM 150kW
Jeszcze raz to napisze jak chcecie kupic to auto to polecam BlueTec 250 Biturbo...super oszczedny jak na swoje osiagi i dynamiczny silnik.. powiem prawde w systemie Eco je mi 6,5 litra a w systemie sport chodza dwie turbiny i zre jak smok ale frajda na autostradzie jest ;)
~1Unruhe1
Off-roader 3.0 350 CDI 4MATIC 224KM 165kW
I tu zaskoczenie naprawdę bardzo pozytywne. W mieście pry włączonym klimatroniku czy zimą w spore mrozy max 10 litrów W trasie przy spokjnej jeździe tzn ok 120 km/h 7.2 Może jeżeli ktoś się postara można zejść poniżej 7 litrów.Jak na utomat wynik wzorowy
Dziennik kosztów dla Mercedes GLK
~Rico
Off-roader 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW
Spalanie jest bardzo różne, w zależności od sposobu jazdy. Dane fabryczne bardzo zaniżone. Nie mam lekkiej nogi, moje minimalne średnie spalanie na długiej trasie w trudnych warunkach (śnieg, gołoledź) to 6,9l, przeciętnie jednak około 10 l