Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W169 Limuzyna

smok45, 7 lat temu
Silnik 2.0 180 CDI 109KM 80kW
Rok produkcji 2006
Mercedes Klasa A W169 Limuzyna 2.0 180 CDI 109KM 80kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Jestem bardzo zadowolony z tego auta
Układ elektryczny
Autko kupiliśmy okazyjnie od znajomego przy przebiegu 103 tyś. Bardzo ładnie prezentuje się z zewnatrz, ma ładną bryłę. Kupiłem nowe czarno srebrne alu-pięknie się komponują z czaenym lakierem. Auto wygodne, ale tylko dla 4 osób. Najdalej byłem nim w 4-os w górach na nartach, to muszę powiedzieć, że całe szczęście,że jechaliśmy z kolegą i wziął nam jedną walizkę. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu.
Poprzedni właściciel zmienił w serwisie mapę i zamiast 109 jest 130 km i całe szczęście. Dla mnie mogłoby być więcej. Silnik bardzo oszczędny i w miarę dynamiczny.
Skrzynia zestrojona przyzwoicie
Świetnie na dobrym asfalcie. Żle znosi poprzeczne garby itd. Nisko zawieszony, trzeba bardzo uważać na "śpiących"policjantach.
Widoczność bardzo dobra.
Wszystko jest na swoim miejscu, bez nadmiaru przycisków. Kierownica fukcjonalna też dobra rzecz.
W superB-ie miałem klimatyzację automatyczną, tu jest półautomat(auto z polskiego salonu). Poza tym szczegółem nie jest żle. A jeszcze szyby mogłyby być przyciemnane.
Przestrzeń dla kierowcy o moim wzroscie 170 cm pewnie w prawie każdym aucie byłaby wystarczająca. Moim zdaniem w169 to nie auto dla wysokich ludzi.
Powyżej 140 robi się głośno.
Zdaję sobie sprawę, że przez sandwichową budowę i umieszczenie silnika naprawy są sporo droższe, ale odpukaćna razie nic się nie dzieje. Bardzo oszczędny silnik.
Tu muszę dać 6, bo auto kupiłem z przebiegiem tylko 103 tyś, za dobre pieniądze.
Strasznie denerwujące przepalanie się żarówek postojowych, a wymiana nie jest łatwa.
Odpukać, brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 180 CDI 109KM 80kW [l/100km]