Lista ocen Mercedes Klasa A W176 (32) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jj
Hatchback 5d 2.0 250 211KM 155kW
Auto trzyma się przyklejone, także na szybkich zakrętach z poprzecznymi torowiskami. Próg możliwości na ostrym zakręcie jest łatwo wyczuwalny, bo czuć i słychać wtedy charakterystyczne terkotanie opon. Jak nie ma warunków atmosferycznych a ja za szybko pokonuję zakręt na torze samochodowym, to auto ma tendencję do wspaniale kontrolowanego wyjeżdżania przodem. Ale za każdym razem zaskakuje mnie odpowiedź auta, gdy na gwałtownie puszczony gaz...
~Jj
Hatchback 5d 2.0 250 211KM 155kW
Zawieszenie twarde, trzeba mocno zwalniać przed progami. Jednak nawet w ostrym i szybkim zakręcie można śmiało zaliczać studzienki i torowiska, bo nie pojawia się żaden uślizg tylnej osi. Podoba mi się, jak układ jezdny jest nieczuły na podmuchy wiatru. Mocny podmuch bujnie nadwoziem, ale nie trzeba korygować kierunku jazdy.
~Artur
Hatchback 5d Facelifting AMG 45 AMG 381KM 280kW
Posiadam aktywne zawieszenie. Tyle, że nie wiem po co :). Jeśli ktoś nie jeździ na torze, to to auto na "domyślnej" twardości, jest już wystarczająco sztywne. 4matic i felgi 19" w zupełności wystarczą, żeby naprawdę szybko wchodzić w zakręty. Przy konfiguracji modelu napewno nie dopłacałbym za to.
~Humanum
Hatchback 5d AMG 2.0 45 AMG 360KM 265kW
Ciasne volty, patelnie, agrafki, sprawne hamowanie - to jego żywioł. Wynik na Nürburgring Nordschleife oddaje jego charakter. Kupiłem go po ostrej jeździe próbnej w ostrym deszczu. Zaimponowały mi własności jezdne A 45-ki. Wyrywa ryk szczęścia z płuc. 911-ka wymięka w takich warunkach.
~karakan
Hatchback 5d 1.6 180 BlueEFFICIENCY 122KM 90kW
dla mnie bajka, trzyma się na drodze jak gokart, jak ktoś lubi sztywne i bezpieczne zawieszenie to będzie zadowolony, to jest auto dla osób, które potrafią jeździć na zakrętach, jak ktoś chce się pobujać na autostradzie i jeździć na wprost to nie musi tego kupować, ale na zakrętach inne auta wymiękają
~Dablju
Hatchback 5d Facelifting 180 122KM 90kW
To po prostu jest bolid. Na 17 calowych kołach , lata jak przyklejony. Nie ma uszczerbku przy tym na komforcie. Szkoda , że nie wziąłem pakietu zawieszenia na polskie drogi - który daje 3 cm wyższe zawieszenie. Bo już przednim zderzakiem o krawężnik zahaczyłem.
~Komar
Hatchback 5d Facelifting 180 122KM 90kW
Twarde, dobrze zgrane. Prowadzi się bajecznie w zakrętach, miejscami jak się zapomnę, to mam wrażenie, że auto wypadnie z drogi, a tu nic. Trzyma się jak przyklejony. Daje to wyjątkową frajdę z jazdy.
~Krakus
Hatchback 5d Facelifting AMG 45 AMG 381KM 280kW
Bylo by doskonale, ale dziwnie zachowuje się w chłodne dni na letnich oponach. Przy skrętach koła przeskakują po asfalcie wydając dziwny dźwięk. Dziwne ale każdy egzemplarz na to cierpi.
~yraja33
Hatchback 5d 1.6 200 BlueEFFICIENCY 156KM 115kW
Auto pokonuje zakręty jak by siię wbijał szpilami w drogę,mam 18" felgi więc miękko nie jest ale tak chciałem,człowiek ma wrażenie jakby na zakrętach ktoś z góry dociskał całe auto.
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa A W176
9,8
~peppe2
Hatchback 5d Facelifting 220 184KM 135kW
Dla mnie bomba, twardy, jędrny, zero przechyłów , tak lubię. Zimą np. po śniegu do S-AWD Subaru mu daleko. Stwierdzam to jako wieloletni użytkownik i miłośnik Subaru.