Ocena kierowcy - Mercedes Klasa B W246 Sports Tourer

Skoq, 12 lat temu
Silnik 180 CDI BlueEFFICIENCY 109KM 80kW
Rok produkcji 2012
Mercedes Klasa B W246 Sports Tourer 180 CDI BlueEFFICIENCY 109KM 80kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak wyzej napisalem, nie spodziewalem sie ze ten maly silnik bedzie tak zrywny.
Jest to super auto dla mlodych mam lub mlodziezy. Oczywiscie jest troche drogie, ale jak ktos ma kaske to warto wydac wlasnie na ten model.
Jestem pozytywnie zaskoczony zrywnoscia tego auta. Myslalem ze 109km nie bedzie wystarczajaca moca aby sprawnie poruszac sie w miescie jak i po trasie a tu mile zaskoczenie
Skrzynia dziala plynnie i bez zarzutow, ale jest to nowe auto i nie wiem co bedzie dalej.
Autko fajnie wchodzi w zakrety i przyjemnie sie nim podrozuje z wyzszymi predkosciami.
Widocznosc jest dobra a w jezdzie po miescie pomaga czujmnik martwego punktu w lusterkach bocznych.
Wszystko jest przemyslane i obsluguje sie wszystko intuicyjnie. Schowki sa pojemne i jest ich w miare duzo jak na Mercedesa
Niestety nie mam klimatroniku, ale podstawowa klimatyzacja daje rade.
W porownaniu do starej B-klasy miejsca jed dosyc duzo. Ja mam 190 cm wzrostu, a jescze nikt siedzacy za mna nie narzekal na brak miejsca.
Nie slychac silnika, dopierdo przy 150 - 160 km/h slychac szum.
Spalanie jest naprawde minimalne dzieki funkcji Start & Stop, ktra pozwala zaoszczedzic troche paliwa. W starej B-klasie nie moglem zejsc ponizej 6l/100km w trasie, a w tym modelu 5-5,5l/100km to nie problem
Stosunek jakosc/cena jest bardxzo dobry szczegolnie gdy sie wyposazy auto w pakiet Exlusive z skurzana tapicerka itp.
Nowe autko z salonu, a juz cos trzeszcy w drzwiach. To jest denerwujace bardzo.
Nowe autko wiec nic tu nie napisze.

On - zużycie paliwa dla silnika 180 CDI BlueEFFICIENCY 109KM 80kW [l/100km]

Mercedes Klasa B W246 Sports Tourer