Lista ocen Mercedes Klasa C W202 Kombi T202 (55) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~NiedzwiadJB
Kombi T202 2.2 CDI 125KM 92kW
Mercedes zastosował w tym modelu pompkę elektroniczną, która sprawia, że nawet przy wyłączonym silniku (oczywiście wcześniej nagrzanym) w środku dmucha nam ciepło i odparowują nam szyby w zimny lub mokry dzień. Klimatyzacja jest bardzo wydajna zarówno zimą jak i latem. Jeżeli ktoś narzeka na ten element w Mercedesie to za pewne stosuje filtr kabinowy firmy "krzak" za 20PLN. Przy filtrze dobrej marki, nie ma problemu z pozbyciem się...
~Mati
Kombi T202 2.0 CDI 102KM 75kW
Moja wina - kupiłem auto bez klimy (jest to drugie auto w domu). Nagrzewa się potwornie szybko w słoneczne dni - chyba w cenę nie wliczono atermicznych szyb, choć cena niemała była. Nagminne awarie elektrozaworu ogrzewania - doprowadza mnie do szewskiej pasji ten wynalazek. Filtr w układzie nawiewu chyba uznano za superluksus i zachowano dla Maybacha - dzięki temu musimy mieć pod ręką szmatkę do usuwania warstwy brudu, napylanej na szybę.
~Obiektyw
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Przy nie dopuszczeniu do zasyfienia i zawilgocenia filtra kabinowego (wilgocią z powietrza) układ przewietrzania działa bardzo skutecznie. Odśnieżając auto w zimie wystarczy włączyć uprzednio silnik, ustawić nawiew na przednią szybę i otworzyć boczne kratki, aby po skończeniu zmiatania śniegu nie musieć skrobać przedniej i bocznych szyb. Oczywiście klimatyzacja bardzo pomaga w usuwaniu pary wodnej z szyb wewnątrz.
~Michallsal
Kombi T202 2.0 T 192KM 141kW
Mercedes ma bardzo dobre ogrzewanie, w moim egzemplarzu występuje automatyczna klimatyzacja. Co jest dodatkowym atutem przy ocenie auta pod względem ogrzewania i wentylacji. Szyby w środku nie parują. Dodatkowo klimatronic posiada funkcję ogrzewania bez konieczności wkładania kluczyka i odpalania silnika. Co sprawdza się szczególnie zimą.
~karik712
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
No nie ma co sie oszukiwać - przy mrozach poniżej -10 stopni w aucie upalnie nie jest, taka wielkość silnika diesla wymaga dłuższej chwili dogrzewania. Włącznie nadmuchu na najwyższy poziom zaczyna schładzać motor i wiać coraz to chłodniejszym powietrzem z czasem. Klimatyzacja też nie należy do najwydajniejszych, chociaż już raz mnie przeziębiła.
~Mat
Kombi T202 2.0 CDI 102KM 75kW
nie mam klimatyzacji. mimo wszystko dziwi brak filtra w układzie wentylacji. Bardzo awaryjny elektrozawór ogrzewania - mam drugi i juz cos się dzieje ze strefą kierowcy. Bardzo szybko auto się nagrzewa, co jest miłym zaskoczeniem - mam jeszcze VW TDI, który nagrzewa się strasznie długo.
~Adssenbieli
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Ogrzewanie działa doskonale rano wystarczy kilka chwil by w środku było ciepło. Klimatyzacja ma swoje kaprysy. Czasem ni stąd ni z owąd zamiast zimnego powietrza zaczyna leciec gorące ale ogólnie zdarzyło się to ze dwa razy pomimo pełnej dawki gazu w układzie??!!
~AAA
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Tylne szyby lubią sobie zaparować. Klima nie włączana w zimę na wiosnę była do ponownego nabicia. Jak sprawna to dziala bardzo dobrze choc na początku przez kilkanaście sekund troche śmierdzi - odgrzybianie i wymiana filtra pomogły na krótko.
~PioTrek stuartk@op.pl
Kombi T202 1.8 122KM 90kW
klima daje dobrze ale cos mi zatyka wentylator i jedna wada jak zmienie nawiew to z innego otworu idzie zimne powietrze (zima) pasarzer musi przykryc nogi kocem (smieszne ) dam 5 bo mozna cieple sobie a zimne sasiadowi i daje z tylu na stopy :)
~Piotrek82
Kombi T202 2.2 CDI 125KM 92kW
Jeszcze nie miałem z tym żadnego problemu dlatego nie mam zastrzeżeń, a w moim modelu jest dodatkowe niezależne ogrzewanie, które powoduje, że do nagrzania wnętrza potrzebna jest tylko chwila.
Mercedes Klasa C W202 Kombi T202