Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Kombi T202

mr.e@poczta.fm, 16 lat temu
Silnik 2.0 CDI 102KM 75kW
Rok produkcji 2000
Mercedes Klasa C W202 Kombi T202 2.0 CDI 102KM 75kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : mam 200 000 przebiegu ... sam zrobilem w 3 miesiace 17 000. oglądając silnik powiem że wygląda jak nówka chodzi jak benzyna i ciągnie jak nie jeden potencjalnie szybszy samochód.
Przeniesienie napędu : przy 195000 wymieniłem sprzęgło
Układ elektryczny : świece żarowe padły przy 198 000
Silnik petarda. Troche zamulony na fabrycznym oprogramowaniu, po chip tuningu : 152 KM i 355 NM momentu. Pozwala mi to na zamykanie zegarów, przyspieszenie w 8,5 sek do setki i bezstresowe wyprzedzanie przy średnio niższym o 0,5 litra spalaniu. Przebieg 200 000 nie wskazuje ani śladu zuzycia. Problem jest taki że poprzedni właściciel zaczął żydzić na serwis i nie powymieniał kilku podstawowych materiałów eksploatacyjnych. Po wymianie auto odżyło.
Skrzynia manual. Bardzo trwała strukcja ale niestety nie do gwałtownych przełożeń. Trzeba ważać bo podczas bardzo szybiej zmiany bieg nie wejdzie. Mam skrzynie 5 ... bardzo długie przełożenia. Przydatne na długich trasach... d miast zdecydowane polecam automat
Komfortowy. Auto płynie po dziurach. Duzym minusem jest to że mocno sie wychylana zakrętach przy większych prędkościach.
180 stopni bardzo dobrze. Duże lusterka ogrzewane i automatycznie reagujące na swiatło. gorzej jest z tyłem... Może to wina kombi....
Dobrze wykonane wnętrze, mnóstwo schowków i skrytek. Jest nawet mini stolik w podłokietniku z tyłu dla pasazerów. To jest duży plus. Nis nie trzeszczy ... poprostu Mercedes
Klima + mercedes = Jakość. Szyby nie pasują, zawsze ciepło ... grzanie postojowe i webasto... poprostu brak mi słów. Cieplutko jak w domku...
Deska rozdzielcza prosta a miejsca jest wiele. można się rozłożyć. Jadąc z niemiec jechałem w 5 osób, wiozłamem 2 silniki I w bagażniku i bagaże. Wszyscy wysiedli wypoczęci i twierdzili że kupuja mercedesy :)
Zamykamy okna i słycszymy delikatny szym z toczących się kółek. Radio może być max wyciszone a i takzrozumiemy słowa ulubionego nagrania.
Spalanie ... do 140 km/h na trasie 5,4l po mieście przy normalnej jeżdzie 8,1l. w Cyklu mieszanym wysłzło 6,6l. Niestety ceny w serwisie chore za usługi. Części ok. Za wjazd na sam serwis płacimy 150 zł. dziagnoza kolejne 50 zł

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDI 102KM 75kW [l/100km]

7,1