Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Kombi T202

marlon, 13 lat temu
Silnik 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Rok produkcji 1999
Mercedes Klasa C W202 Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : nic dodac nic ująć prawdziwy diesel nie posiadający tych wszystkich upierdliwych nowości w stylu common rail czy filtry cząstek stałych czy padające pompy wtryskowe, jest nie do zajechania.
Świetny samochód, niezły komfort, lepiej jednak jeździ się nim w trasie niż w mieście, bardzo zwrotny ale taki diesel to ideał w trasy, bardzo solidne wykonanie, czuje się w nim bezpiecznie jak w czołgu.
Pomimo że to starsza konstrukcja to kultura pracy rewelacja, łatwo wkręca się na obroty i pięknie przy tym brzmi, w końcu to 5cylindrów, elastyczność też w porządku, na trasie fajnie się wyprzedza, w mieście raczej do spokojnej jazdy.
Mam manuala bo bałem się troche automatu i przyznam że do jazdy po mieście lekko żałuje że nie wziąłem jednak aut. Jak na merca to manual nie najlepszy, szczególnie jedynka czasem troche siły wymaga reszta biegów ok. Na plus jest za to troche mniejsze spalanie niż w automacie.
Niezłe prowadzenie, zawieszenie całkiem nieźle radzi sobie przy pokonywaniu zakrętów jednak oczekiwałem lepszego tłumienia nierówności naszych \"pięknych\" dróg, jeszcze nie wiem jak z trwałością ale z opinii innych użytkowników podobno bardzo wytrzymałe, poprzednio miałem renault i przynajmniej raz w roku musiałem coś przy tym robić zobaczymy jak będzie teraz.
Nie mam nic do zarzucenia, w moim kombiaku jest tyle szyb że wszystko widać jak na dłoni.
Troche brakuje mi większej ilości schowków na szczęście mam podłokietnik a w nim można naprawde wiele upchać, bagażnik nie należy to mistrzów pojemności szkoda że nadkola aż tak wchodzą do środka ograniczając nieco przestrzeń na bagaż.
Dam 5 bo jak narazie nie mam nic do zarzucenia, po wymianie filtra kabinowego w lato chłodzi jak należy.
Nie jestem gigantem więc dla mnie z przodu jest ok (mam 175cm), z tyłu raz tylko siadłem w celu sprawdzenia ilości miejsca i przyznam że jest nieźle w końcu nie jest to duże auto, przydało by się więcej miejsca na nogi.
Pomimo że to diesel wyciszenie bardzo dobre, jedynie można by się było doczepić do większego hałasu przy prędkościach powyżej 120km/h ale jak dla mnie to staram się nie jeździć szybciej więc mi to nie przeszkadza ani troche.
Nie jest to mistrz ekonomii, w końcu to spory silnik. Dokładnych pomiarów jeszcze nie robiłem ale z tego co do tej pory zauważyłem to średnia wychodzi mi 7,5/100, przy jeździe większość trasa. Myśle że spokojnie można zejść do 6litrow w trasie przy w miare ekonomicznej jeździe i ok 9w mieście. Ceny części bardzo przystępne wcale nie droższe od innych marek jakby mogło się wydawać, bardzo dobrze dostępne i sporo zamienników.
Wiadomo że do najtańszych nie należy ale warto kupić taki starszy za tą cene niż coś młodszego innej marki, odpłaci nam bezawaryjnością i komfortem. To moja pierwsza gwiazda ale jestem prawie pewien że nie ostatnia, aż nie moge się doczekać kolejnej trasy tak dobrze mi się nim jeździ.
Jak narazie to po poprzednim właścicielu mam kilka drobiazgów do zrobienia ale to naprawde drobiazgi w stylu wymiana żarówki, poprawić działanie zamka w klapie tylnej bo coś centralny nie \"łapie\", klakson wysiadł.
Za krótko użytkuje żeby wystąpiły, jak narazie tylko czynności eksploatacyjne.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Turbo-D 150KM 110kW [l/100km]

7,8