Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

ŁUKASZ P, 14 lat temu
Rok produkcji 1996
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 1.8 122KM 90kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : KOMFORT JAZDY TO POPROSTU IDEAŁ jak dla mnie. wiqadomoim wyższa klasa tyum lepiej :-)
Zawieszenie : drązek kierowniczy - rzecz normalna (stan polskich dróg) ale wymieniałem tylko raz wiec to zadna wada
elegancja + komfort + niezawodność + ...... = MERCEDES JEST to konserwatywny niemiecki samochód dla każego (kobiety bedą zadowolone ze spokoju oraz łatwości parkowania i zwrotności samochodu)- (mężczyźni z pracy silnika oraz nie zawodności i wymiarów wnętrza) a stacje benzynowe beda zadowolone bo bedzie trzeba często tam zagladać średnio co 500 km :-) jeżdziłem wielomqa samochodami ale mercedes to jednak mercedes. może byś stary ale zawsze każdym chyli czoła nad tą marka. DLA MNEI REWELACJA i nie chciałbym innego samochodu a tym bardziej jak załoze LPG :-D. BRAK MI ORIENTACJI CO DO CENY cześci bo nic jeszcze sie nie popsulo w tym samochodzie
Silnik pracuje idealnie. zero wycieków, zero pocenia, nie bierze grama oleju od wymiany 10 tys km i nic nie ubyło. auto wydaje sie być mułowate ale to mylne ponieważ od 3,5 tys obr/min idzie calkiem nieżle. jeżdze raczej nie przekraczając 3 s obr/min i jest rewelacyjnie. bardzo dobra elastyczność. na 5-tym biegu przyspiesza od 50 km/h. W ZIEMIE przy -20Stopni pali na dotyk :-)
biegi wchodzą lekko. zdarzy sie jesli za lekko wcisnie sie sprzęgło ze coś zgrzytnie ale to tylko z mojej nie uwagi.
dla mnie przyslowie \"bez gwiazdy nie ma jazdy\" jest w 100 % trafione. mercedes nie reaguje na rzadne dziury (no chyba ze wielkości poł metra) . przesiadajac sie z innego samochodu mialem wrażenie ze jednak polskie drogi sa dobrej jakości- ale jednak to nei drogi sa dobrej jakości ale zawieszenie mercedesa. z zawiedzenia nie dochodzą zadne odgłosy. jedyna usterka przy przegladzie to wybite koncowki drazka kierowniczego ( ale co sie dziwić samochod musi gdzieś odbierać te dziury żeby nie pogarszac komfortu jazdy) BARDZO DUZY PLUS ZA ZWROTNOŚĆ - samochód zawraca w miejscu :-D dosłownie. JESZCZE JEDNO - Tylni NAPED - nie ma co sie obawiac zimy - załozylem zimówki i jazda to poezja - trzeba by dobrze cisnąc w pedał gazu zeby samochod zrobił cos czego byśmy nie chcieli. próbowałem wymusić podczas normalnej jazdy obrócenie sie samochodu o 180 stopni na śniegu/lodzie - nie udalo mi sie :-p musiałbym sie zatrzymać żeby go obrocić
DOSKONALA- ponieważ na masce jest celownik (gwiazda) wtedy mamy orientacje gdzie sie kończy przód pojazdu) . jesli nie widzimy do tyłu to naciskamy jeden przysisk i klada sie z tyłu zagłówki i widoczność znakomita (ja mam płaski delikatny spoiler ktory dodatkowo pokazuje mi gdzie sie konczy pojazd) siedzenia regulowane dowolnie wiec można sobie dostosowac widocznośc odpowiednio
2 dni z pojazdem i wiesz o nim wszysto. najtrudniej przyzwyczaić sie do obslugi wycieraczki szyby przedniej ale kwestia czasu
2 minuty i szyby odparowane ( jeśli jest szron na szybie to 4 minuty i po szronie śladu nie ma)nagrzewa sie bardzo szybko i to w zimie przy ostrych mrozach. aż neiraz parzy w środku pojazdu: w cieple dni używam szyberdachu ( nei posiadam klimatyzacji.
wnętrze szeroki( fajna sprawa podłokietnik z przodu) vectra sie chowa co do przestrzeni z przodu pojazdu jest duzo szerzej w mercedesie) z Tyłu pojazdu równiez duzo miejsca. W mojej wersji ESPIRT posiadam wbudowane foteliki dla dziecka wyciągane z kanapy tylniej Cos REWELACYJNEGO jeśli ma sie małe dzieci (rzadko spotykane w jakim kolwiek samochodzie)
BEZ KOMENTARZA - :-) gdy wsiadłem pierwszy raz jechałem tym samochodem po zatrzymaniu myslałem ze silnik zgasł ( cisza dosłowna ) jeżdze delikatnie do 3 tys obrotów wiec dla mnie bardzo cicho w środku. powyżej 130 km/ słychac tylko opory powietrza bo auto ma kanciastą stylistyke
:-/ i tu jest problem :-/ lejesz za 50 zł = robisz 100km jak robisz trase dlugą (przy 90km/h) zrobisz za 50 zł 120-130km . chce założyć LPG sekwencję i wtedy mam nadzieje ze bedzie ok
CENA zalezy od stanu auta. jest duzo tych modeli ale 80 % to jeżdzace złomy z przebami 300-500 tys. jesli kierpownica jest LEKKO wytarta to oznacza ze auto ma ponad 300 tys. ja mam 205 i kierownica w stanie idealnym p[oneiwaz auto jest wykonane z dobrych materiałów nei zuzywajacych sie. siedzenia jesli są obdarte przetarte to równiez samochod ma pow 300 tys albo i pow 500 tys. moj nie ma nawet jesnego przetarcia czy odbarwienia na siedzeniu kierowcy. także zwróćcie uwage na takie szczegoły przy kupnie. widzialem juz kilka ladnie zadbanych modeli na sprzesdanie. a i moj pojazd jest bezwypadkowy i nie posiada oznak korozji - a widzialem rozne pojazdy POZDRAWIAM wszystkich uzytkowników mecedesów
nic sie nie dzieje. oprócz wspomianej wymiany drążków kierowniczych ( ok 500 zł całość) to tylko żarówka tylna padła. a i podśiwtlenie(1 żaróweczka w oświetleniu tablicy zegarow ( nie mam czssu wymienic)
ZERO USTEREK - wkoncu mały przebieg jak na merca 205 tys. stan faktyczny bo wnerze pachnie dla mnie nowością

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 122KM 90kW [l/100km]

9,5