Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

Michaś, 12 lat temu
Rok produkcji 1995
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 1.8 122KM 90kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pomimo licznych negatywnych komentarzy na ten temat w moim przypadku było bardzo dobrze.Dwie zimy pod blokiem i zero rdzy nawet na nadkolach.
Silnik : wycieki spod dołu a także z przodu silnika
Inne : wycieki ze skrzyni biegów
Na moją ocene wpływa fakt że kupiłem zaniedbany egzemplarz.Sprzedałem już to auto i może was zaskocze ale szukam takiego samego w innym kolorze i koniecznie z klimatyzacją.Za te pieniądze nie znajde nic bardziej klasowego,nie oszukujmy sie,mercedes to prestiżowe auto,nawet model zaawansowany wiekowo.Jednak tym razem szukam go na spokojnie,mam czas,jestem kawalerem,samochodem jezdze tylko w weekendy,nie wpakuje pieniedzy w błoto.
Troche za słaba moc,ale mi to wystarczało,nie lubie szybko jezdzić.Po założeniu sekwencji też nie sprawiał problemów.Troche ciekło od spodu,wiec przestroga dla kupujących aby dokładnie sprawdzali stan techniczny auta.
Nie mam dobrego zdania o tej skrzyni.Odnosiłem wrażenie że troche nią szarpało,szczególnie przy wrzucaniu drugiego biegu.
Miecio super sie prowadzi,jest sztywny,świetnie pokonuje zakręty.Co do zawieszenia to wiadomo trzeba o nie dbać jak w kazdym samochodzie.Tylny napęd troche przeszkadza w zimie ale zawsze to tylny napęd.
Bez zarzutu.Duże lusterka,ogrzewana tylnia szyba tutaj daje 5 z czystym sumieniem.
We wnętrzu auta jest bardzo dużo miejsca,wszystkie przyciski są dobrze rozmieszczone.Niestety w moim samochodzie wariowały wskazówki stanu paliwa i prędkościomierz no ale to z racji wieku i da sie to przeżyć.
Trzeba dbac o filtr powietrza a problem parujących szyb będzie unikniony.Jeśli chodzi o ogrzewanie to denerwował mnie brak ciepłego nawiewu w środkowej dmuchawie.
Jak napisałem wcześniej w aucie jest dużo miejsca.Najlepiej podróżować w cztery osoby,z tyłu jak bedziemy mieli komplet 3 osób może być już troche ciasnawo.
Cichutko jak przystało na mercedesa.W trasie ma sie wrazenie jakby silnik wcale nie funkcjonował.
Przed założeniem instalacji gazowej narzekałem szczególnie podczas jazdy po miescie.Lubiał sobie łyknąc mimo mojej delikatnej jezdzie.Po zainstalowaniu sekwencji nie było rewelacji tym bardziej ze do rozgrzania auto tez potrzebuje benzyny.Ceny częsci zamiennych zróżnicowane,wszystko zależy od ich jakości.Kupywałem często zamienniki,chłodnice nawet kupiłem używaną.
W tej chwili na rynku jest mnóstwo ofert,ceny odbiegają od siebie.Wszystko zależy od stanu samochodu i wyposażenia.Chcesz miec zadbany samochód,musisz więcej zapłacic.Zgadzam sie z twierdzeniem,że nie ma okazji w tej branży,uważajcie przy zakupie auta,lepiej na spokojnie sprawdzic auto niż pluc sobie póżniej w morde tak jak to miało miejsce w moim przypadku.
Było troche uciążliwych pierdół.Delikatne falowanie na biegu jałowym,nikt nie potrafił mi tego dobrze zdiagnozować.Problem po odpięciu akumulatora,po podłączeniu samochód po odpaleniu gasł.Na szczęście znajomy mechanik sprostał wyzwaniu.Zapalała sie czasami kontrolka ABS-u,tylko na trasie po przejechaniu 10-15 km.Tak jak wspomniałem wariowały wskazówki
Trzeba uważać przy zakupie kazdego auta.To było moje pierwsze prywatne auto,podpaliłem sie przy zakupie.Jedzcie na kanał!Ja oczewiscie nie pojechałem w wyniku czego przepłaciłem to wyciekami z silnika i skrzyni biegów.Tragedia też jest z wycieraczką,często sie zacina.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 122KM 90kW [l/100km]

12,4