Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

Marek, 15 lat temu
Rok produkcji 1998
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 2.0 136KM 100kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ekonomiczny, przy LPG, automat spalanie w mieście ok 10-12 l. Auto wygodne, zwrotne - mały promień skrętu, najmniejszych problemów z LPG (wtrysk). Moim zdaniem - warto.
Karoseria : Rdza. Pojazd używany - wychodzą poprzednie naprawy blacharskie
Kupując używane auto należy zastanowić się nad pewnymi aspektami: marka, model, kto nim jeździł ... aby utrzymać auto w należytym stanie technicznym należy go serwisować. W moim przypadku w okresie 2,5 roku eksploatacji przejechałem ok. 50 tys km. Do wymiany poszły paski, klocki, tarcze przód, pompa wody przód, napinacz paska, łożyska przód, świece, przewody świec, oczywiście oleje, filtry, rozbita miska olesjowa (spawanie), silnik wycieraczki, opony letnie, zimowe - wydano co najmniej 10 tys zł. Auto ma 13 lat. Nigdy nie poznam historii eksploatacji poprzednich właścicieli. Na dzień dzisiejszy karoseria - do uzupełnienia zaprawki lakiernicze.
Przed zakupem auta obawiałem się jak Mercedesy spisują się na LPG. Najmniejszych problemów. Zakupiony model jest widocznie zadbany, nie bierze oleju - jest OK. Po 2,5 latach eksploatacji: Najmniejszych problemów.
Automat - polecam szczególnie w mieście. Autem jeździ głównie moja żona. Po 2,5 latach eksploatacji: j/w
Napęd na tył - w zimie ciężko ! Po 2,5 latach eksploatacji: j/w, na zimę warto używać dobrych opon, dodatkowo nie zaszkodzi parę kg w bagażniku.
Po 2,5 latach eksploatacji: Nie działają wszystkie prędkości dmuchawy, ale podobno ten typ tak ma.
Pojazd zasilany Benz/LPG. Niezwykle trudno określic dokładne zużycie poszczególnych paliw.
Patrz całokształt. Na dzień dzisiejszy rada - kup coś małego, nowszego będą mniejsze wydatki. W większym aucie wszystko będzie droższe, większe opony, większy akumulator, większe opłaty. 2,5 roku temu zapłaciłem za 10 letnie auto ok. 18 tys zł, serwis plus części to ok 12 tys co daje 30 tys. Mogło być lepiej - ale mogło też być gorzej. Żona jest b. zadowolona z tego auta szczególnie automat. Jak wspomniałem na dzień dzisiejszy - kupując używane auto należy dobrze kalkulować wszystkie za i przeciw. Zmieniłem odpowiedź czy kupiłbym auto raz jeszcze - na nie. Ale podkreślam mówimy o 10 - 13 letnim aucie klasy Mercedes C. Kupiłbym coś nowszego za te pieniądze.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 136KM 100kW [l/100km]

9,5