Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

jpasztal@interia.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1995
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 2.0 136KM 100kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
komentowałem już 2 lata temu - generalnie jestem zadowolony choć dla mnie chyba za duży, brak poważnych usterek, choć w aucie używanym trzeba się nastawić na pewne wydatki; komfort i zadowolenie z jazdy bardzo duże, radzę uważać z przeróbkami - ale to raczej wina naszych fachowców
dobra elastyczność od 2000 obrotów, nie ma problemów z wyprzedzaniem na polskich drogach, prosta konstrukcja bez zbędnej elektroniki, cichy, w miarę ekonomiczny
chyba najgorszy element tego samochodu, ciężko chodzi, jest specyficzna choć jeszcze mi się nie zepsuła
dobrze, choć przez szerokie opony czasem myszkuje na koleinach. czuły układ kierowniczy, świtny komfort podróżowania, mały promień skrętu
dobrze, tylko do tyłu trochę wyczucia trzeba - sedan
typowo mercedesowska, jak się wsiada do innych samochodów to chce się spowrotem do merca
klima manualna szybko chłodzi w lecie, ogrzewanie w zimie szybkie
z przodu ok, z tyłu 2 osoby ok, 3 mają ciasno
do 120 cichutko, uszczelki przy dzwiach bardzo szczelne
założyłem gaz w tabelce podaję benzynę generalnie gaz trasa 9,5/ miasto nie wiem nawet, ceny przeglądów w nieautoryzowanych stacjach specjalizujących się w naprawach mercedesów nie najtańsze, ceny części spore ale są zamienniki
w tej chwili auto w dobrym stanie jest więcej warte niż kosztuje na rynku
przez 2,5 roku eksploatacji: klocki, tarcze, pompa wody, sworznie wahaczy z przodu, drążek kierowniczy i końcówki, silenblocki, amortyzator ukł. kierowniczego, łożysko piasty przód; czujnik płynu do spryskiwaczy, akumulator, uszczelka zaworów, lampki podświetlenia zegarów i to chyba tyle
nic poważnego mi się nie zdarzyło, generalnie o auto używane trzeba dbać żeby się cieszyć bezproblemowa eksploatacją. Aha założyłem gaz - sekwencję 1,5 roku temu i wciąż nie chodzi jak trzeba (listwa wtryskiwaczy gazu, problemy z pracą silnika na benzynie)- mówią że merce nie znoszą zbyt dobrze gazu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 136KM 100kW [l/100km]

8,9