Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

Tomasz_Dulak, 10 lat temu
Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 2.0 D 75KM 55kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo dobre zawieszenie, nic nie czuć w nim, bardzo komfortowo się jeździ.
Inne : Pływak - Była to bardzo wkurzająca usterka...
Myślę że auto jest warte swojej ceny, jest niezawodny prawie, oprócz tej wkurzającej rezerwy, która po iluś kilometrach zawsze się włączy, ale ogólnie jest bardzo dobrze ino lać i jeździć po całym świecie, a warto było by jechać po całym świecie w takim aucie w którym czuć się jakby się w łózko jechało.
Jak dla mnie mały jest zakres żeby silnik nie mulił, ani też nie wył za bardzo. Zakres to może jest taki normalnych obrotów na których można jeździć 1800 - 3200 obr./min.
Brakuje 6 biegu by jeździć przy oszczędnych obrotach, ale z większą prędkością. Na 5 biegu nie czuć mocy wciśniętej w pedał w porównaniu do biegu 4 z takimi samymi obrotami.
Bardzo dobrze się sprawuje, nie mam jakich kolwiek do tego zastrzeżeń. Bardzo dobrze się prowadzi go, na zakrętach się bardzo dobrze trzyma, po prostu zero zastrzeżeń.
Widoczność, po odpowiednim ustawieniu fotela, widoczność jest doskonałą, chociaż lewy słupek, czasem na zakrętach w lewo jest wkurzający, ale to tylko mały szczegół, tak po za tym jest idealnie.
Tak samo jak poprzednio, ergonomia jest na poziomie doskonały, auto niby klasy średniej, ale ergonomie ma na wysokim poziomie. Na prawdę zero zastrzeżeń.
Bardzo szybko nabiera temperatury, od włączenia silnika do 3 minut można trochę uzyskać już ciepełka, a przejechanie 1-2 kilometrów daje na prawdę niezły efekt. A jak jest zagrzany to mi się zdaje że kotłownie mam w bagażniku, dawanie na maksymalne ciepło i dmuchawę na 4 daje czadu w kilkadziesiąt sekund. Gorzej natomiast sprawuje się z chłodzeniem, wiele dłużej trzeba czekać na ochłodzenie, a czasem lepsze i szybsze jest otwarcie okien.
Dla kierowcy i przedniego pasażera jest bardzo dużo miejsca, natomiast dla tylnich pasażerów to wszystko zależy od tego jak kierowca czy przedni pasażer rozstawi swój fotel.
Po zamknięciu wszystkich okien, panuje wszechobecna cisza. Słychać jak przez dmuchawę przelatuje powietrze, a silnik pracuje. Cisza i spokój. Tak powinno być zawsze. Na dziurach trochę bardziej głośno, ale na równym idealna cisza.
W sumie, tutaj wszystko jest w porządku oprócz paliwa, no niestety ciągle ceny rosną, a teraz liczy się oszczędność by paliwo paliło jak najmniej, gdyby tak to był silnik CD to może by było lepiej.
Myślę że za coś dobrego, trzeba więcej zapłacić, tak samo z wygodą. Za wygodę też trzeba dołożyć, ale w tym aucie na prawdo warto.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 75KM 55kW [l/100km]

6,1