Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

Silnik 2.2 D 95KM 70kW
Rok produkcji 1994
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 2.2 D 95KM 70kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Ekonomiczny, elastyczny
Karoseria : Skomentuj tę usterkę...
Żałuje takiego auta że nie jest nowe bo wolał bym niż nowe z obecnych czasów. Największa wadą tego modelu jest to że nie ma takiego nowego pojazdu. Zawsze chciałem mercedesa a ten model jest porządnym solidnym wozem, który po mimo swoich lat nadal wygląda i prowadzi się doskonale. Silnik ekonomiczny, elastyczny i kulturalny. Zawieszenie wygodne i komfortowe. Wyciszenie doskonałe. Jeśli ktoś się zastanawia nad kupnem to powinien zwrócić uwagę na stan techniczni i korozje jeśli auto będzie zadbane i nie zniszczone to po kupnie będzie zadowolony. Auto nie jest nowe więc zawsze jest coś do zrobienia i to trzeba mieć na uwadze. Ja jestem zadowolony i jazda nim sprawia mi przyjemność i dumę z jazdy mercem. Jasny środek sprawia wrażenie ekskluzywnego i ja bardzo dobrze się w nim czuje. Minus to znikająca gwiazda z maski, jest to łatwy kąsek dla dzieciaków i już trzy razy ją zakładałem na nie więcej niż tydzień więc trzeba dać sobie spokój. P O L E C A M !!!!!!
Silnik jest troch słaby ale mi to wcale nie przeszkadza jego kultura pracy i niskie spalanie oraz nastawienie na ekonomiczną jazdę wynagradza niedosyt mocy, wiedziałem o tym przed zakupem i nie jestem rozczarowany a wręcz przeciwnie.Wcześniej miałem 1.9tdi i jest różnica w przyśpieszeniu ale MERCEM się pływa a nie pali gumę jak szalony.
Moje auto ma skrzynie manualną i jak dotąd wszystko jest ok.
Zawieszenie nie nastraja do sportowej jazdy, jest komfortowo i wygodnie a o to właśnie chodzi. Zawsze mi się śmiać chciało jak ktoś używał stwierdzenia że się płynie ale sam się przekonałem o tym że tak właśnie jest i to jest prawda.
Widoczność do przodu dobra do tyłu już nieco gorzej ale u mnie są składane automatycznie zagłówki co ułatwia cofanie. Lusterka natomiast są duże i widoczność w nich jest super.
W wszystko ok nie mam tu co się czepiać
Tu mam małe zastrzeżenia chodzi mi o sterowanie ogrzewaniem , są dwa pokrętła każdy z przodu ma swoje ale jest to trudne do wyczucia regulacja jest elektryczna, która się zawiesza i wymaga naprawy. Dodatkowo przez środkowy nawiew leci tylko zimne powietrze co na początku mnie trochę dziwiło. Mercedes za to ma bardzo wydajne ogrzewanie tylko same sterowanie trochę irytuje.
Nie należę do osób wysokich więc nie mogę narzekać z tyłu też jest w porządku
Tu mi się naprawdę podoba jedzie się cicho i miło przy większych prędkościach słychać tylko szum wiatru, który przedostaje się przez szyberdach.Mały minus za trochę głośną pracę dmuchawy na 1 biegu.
SUPER 5.5 l w mieście przy rozsądnej jeździe trasa to nie 4.6l /100km ceny części do przyjęcia
Wysoka cena jak na takie roczniki ale to jest merc czas leci tu wolniej niż w innych autach.
Kilka duperelek żarówka zegarów antena ale to zaniedbania poprzedniego właściciela
Bez takich i oby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D 95KM 70kW [l/100km]

6,2