Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

Silnik 2.2 D 95KM 70kW
Rok produkcji 1994
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 2.2 D 95KM 70kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Niskie spalanie, wysoki komfort, ładne zadbane wnętrze
Już raz opisywałem ten model i chyba za bardzo optymistycznie. Nie będę się rozpisywał o poszczególnych elementach gdyż zrobiłem to w pełnej ocenie więc zapraszam do odsłony. Jak dla mnie auto jest trochę zbyt mało funkcjonalne szkoda że kanapa się nie składa. Blachy karoserii też mogły by być lepsze i dynamiczniejszy silnik. Ktoś powie, że można kupić większy silnik ale już więcej będzie palił i droższy w utrzymaniu. Typowe usterki to pompa wtryskowa , przekładnia kierownicza, korozja choć nie ma paniki.... Komfort,styl i elegancja jest naprawdę super każdy kto wsiada do mnie jest zaskoczony że auto tak się dobrze trzyma mimo wieku prezentuje się świetnie. Mimo to polecam ten model. Naprawdę fajne auto dla kogoś kto ceni sobie komfort, wygodę i odrobinę prestiżu. Kupując trzeba kierować się stanem technicznym i wizualnym bo wolał bym audi 80 w super stanie niż merca w opłakanym. Polecam
Silnik jest trochę słaby niski moment obrotowy co przenosi się na osiągi brakuje mu momentu obrotowego. Czasem brakuje turbiny ale z drugiej strony nie ma rzeczy, która mogła by się zepsuć. Do sprawnego i spokojnego przemieszczania się wystarczy.To udana konstrukcja choć są lepsze na. kultowe 1.9tdi
Manualna spisuje się dobrze ale w trasie brakuje kolejnego biegu.Na 5 biegu po mieście 60km/h bez problemu ale w trasie przydał by się jeszcze jeden.
Tu jest dobrze to mocna strona ale trzeba pamiętać że jest nastawiony na komfort.
W sedanie jest z reguły ciężko tu jest podobnie do innych sedanów. Plus za składane zagłówki.
Nic dodać nic ująć.
Tu to mam zastrzeżenia. Jak to diesel długo się nagrzewa w porównaniu do auta z silnikiem benzynowym. Jak już się nagrzeje to jest bardzo gorąco fajnie tylko regulacja to inna sprawa. W aucie jest albo gorąco albo zimno, nie można ustawić letniego powietrza. Środkowym tunelem leci tylko zimne powietrze bo mecr tak ma po to żeby w zimę czuć się jak w lato z włączaną klimatyzacja. Wolał bym normalne rozwiązanie a nie elektryczne sterowanie. Jakoś to rozwiązanie nie przemawia do mnie.
Nie ma dramatu choć mogło by być więcej.
W aucie jest cicho, wygłuszenie spełnia super swoją role.
Auto w mieście paliło mi 5.5l latem Trasa 5l Zima ok 6.5l myślę że wiosną trochę spadnie, mnie zdziwiło takie niskie spalanie w ,które ludzie nie wierzą ale to prawda. Zaznaczam że przy naprawdę spokojnej jeździe.
Doskonale, miałem inne auta w podobnej cenie ale mercedes daje naprawdę wysoki komfort jazdy i sprawia wrażenie solidnego. Czujesz że jedziesz konkretnym wozem a nie jakimś wynalazkiem.
Auto nie jest nowe więc to i owo trzeba poprawić. Wkładka zamka coś szwankuje jakaś żarówka... ale nie jest tego dużo
Odpukać nić poważnego. Myślałem że coś z pompom ale mechanik to wyklucza

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D 95KM 70kW [l/100km]

5,7