Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W203 Coupe W203

Mich, 13 lat temu
Silnik 2.0 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW
Rok produkcji 2003
Mercedes Klasa C W203 Coupe W203 2.0 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Świetna jazda w każdych warunkach pogodowych i po różnych rodzajach naszego asfaltu.
Jeździłem około 50 samochodami firmowymi i prywatnymi . Jeśli ktoś chce mieć radość z jazdy to naprawdę polecam . Oczywiście z pewnej ręki i bezwypadkowe. Tylko BMW5 535 bardziej mnie urzekło ale to inna klasa . Natomiast wzór właściwości trakcyjnych to Audi Allroad w nowej budzie - tylko cena kosmos. Moja skrajna opinia : Hondy po 2000r to podróbki samochodów , moja żona użytkowała od 1995 roku pięć modeli ( ciciv , accord ) - co kolejny to większa porażka .
Silnik 2.0 z kompresorem . Na zimnym silniku trochę głośny i chrapiwy , trochę jak diesel , po rozgrzaniu się uspokaja . Do 3000 obr ciągnie przeciętnie potem dostaje kopa . Od 100km/h do 200km/h ma bardzo dużą elastyczność i jest w miarę cichy.
Automat średniej klasy ale na miasto to zbawienie.
Na oponach 205 jazda tym samochodem to niesamowita frajda . Dobrze wybiera nierówności , nie straszny mu deszcz , nie lata w koleinach , przy 230km/h utrzymuje bez problemu kierunek jazdy na wprost. W zakrętny wchodzi bez problemów , jedynie układ kierowniczy nie jest idealnie precyzyjny .
Widoczność raczej słaba ale to nie van.
Nie narzekam , tylko przyciski opuszczania szyb w beznadziejnym miejscu.
Klimatronic - bez problemów.
Pomimo że to coupe z tył tyle miejsca co w sedanie , tyle że nisko podsufitka. Kierowca ma wygodnie , fotele seryjne średnio dopasowane ale nie jest to uciążliwe. Bagażnik też OK , wchodzą dwie walizki na kółkach.
Silnik z kompresorem działa dziwnie bo do 60 km/h jest głośny a potem coraz ciszej . Pomiędzy 130-170km/m można spokojnie rozmawiać.
Spalanie adekwatne do mocy. w trasie 8-9 l w mieście 12-14 l . Średnie spalanie jakie pokazuje komputer to 11 l.
Ponawiam : jakość adekwatna do ceny.
Nie narzekam , samochód jest bezwypadkowy , serwisuję na czas i nigdy mnie nie zawiódł . Czytałem różne złe opinie na temat W203 ale mam wręcz przeciwne zdanie. To naprawdę dobry samochód. Może przy coupe Mercedes się bardziej przykładał .
Nie napiszę doskonale bo takich aut nie ma , ale złego słowa nie powiem . Jakość adekwatna do ceny. Serwisuję zgodnie z zaleceniami i nie wiem co to awaria. Potwierdzam natomiast , że nadmiar elektroniki nie wychodzi autom na dobre .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW [l/100km]

10,9