Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W203 Coupe W203

Oban, 6 lat temu
Silnik 2.0 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW
Rok produkcji 2001
Mercedes Klasa C W203 Coupe W203 2.0 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Nie spodziewałem się automatycznych lusterek i świateł w aucie z 2001 roku. Ale są i działają bez zarzutów.
Karoseria : Blacha blacha i jeszcze raz blacha. Jeśli nie macie zamiaru walczyć z rdzą to nie kupujcie tego auta.
Po roku z tym samochodem jestem wyjątkowo zadowolony. Co prawda poprzedni właściciel zaniedbał trochę zawieszenie, ale po małym remoncie autko sprawuje się super. Jedynym problemem jest blacha, ale po wizycie u blacharza i zabezpieczeniu najbardziej wrażliwych miejsc będzie można o niej zapomnieć na parę lat.
Można narzekać na mała moc na niskich obrotach. Mercedes swoje waży i dopóki kompressor nie zacznie się kręcić to wyprzedzi nas nawet rowerzysta. Dopiero po około 3000 obr. pokazuje innym autom gdzie jest ich miejsce.
6 biegowy manual jest bardo dobry. Biegi wchodzą gładko, a skrzynia jest cicha. Czy potrzeba czegoś więcej?
Przeniesienie napędu po właściwej stronie samochodu pozwala poczuć prawdziwą radość z jazdy. Jedyną wada jak dla mnie jest wspomaganie. Kierownica chodzi dość ciężko, gdy auto jedzie wolno bądź stoi w miejscu. Przy normalnej jeździe natomiast jest perfekcyjnie.
Bez szaleństwa. Druga mała szyba z tyłu można czasem uratować nas przed niskim słupkiem :)
Automatyczna klimatyzacja pozwala zupełnie zapomnieć o konieczności ustawiania temperatury. Auto nagrzewa się i chłodzi bardzo szybko.
Kierowca i pasażer z przodu beda mieć miejsca pod dostatkiem. Z tyłu też jest trochę miejsca, ale to nie van. Idealne auto dla par bez dzieci, jednak jeśli już wpadniecie to polecam kupić coś większego.
Przy 150 km/h można normalnie rozmawiać. Czasem słychać prace sprężarki, ale dla mnie to zaleta. Bardzo miły dźwięk.
Czasem trzeba zajrzeć pod maskę, ale to nie są poważne usterki.
Auto w 100% warte swojej ceny.
W ciągu ostatniego roku: przepływomierz, czujnik zajętości fotela itd. Wszystko części są dostępne i wcale nie takie drogie.
Jak na razie brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW [l/100km]