Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W205 Limuzyna

Piotrek, 4 lata temu
Silnik 180 156KM 115kW
Rok produkcji 2014
Mercedes Klasa C W205 Limuzyna 180 156KM 115kW 2013-2018 - Oceń swoje auto
Ładne auto z zacięciem sportowym świetnie wyglada świetnie jeździ nie jest tak opatrzone jak konkurencja ja posiadam pakiet Amg wiec sznyt sportowy jest jeszcze bardziej widoczny
Przed w205 miałem kilka Bmw z silnikami 3.0d przed jazda próbna miałem obawy ze auto będzie mułowate i zniechęci mnie to do zakuła , po jeździe byłem pozytywnie zaskoczony mały silnik a ma vigor niezłe brzmi o potrafi być ekonomiczny wszystko zależy jak obchodzony się z pedałem gazu i czy choć trochę wykorzystujemy zasady Eco driving u, Do 3 tys obrotów jest prawie nie słyszalny ciągnie od dołu
Posiadam wersje z manualna skrzynia i jestem zadowolony ponieważ podjeździe znajomego cla z ty silnikiem i automatem miałem mieszane odczucia przy normalnej jeździe skrzynia działała dobrze ale przy ostrzejszym traktowaniu gubiła się mieszała biegi i te redukcje z opóźnieniem raczej nie do zakceptowaniu w porównaniu z skrzyniami zf 8 biegowymi naprawdę kiepsko wypada Co najważniejsze manual ma długie przełożenia co skutkuje w transie niskim spalaniem przy prędkości ok 180 silnik ma jakieś 2800-2900 obrotów rewelacja
Prowadzi się świetnie układ kierowniczy precyzyjny zawieszenie świetne posiadam pakiet AMG i śmiem twierdzić ze auto prowadzi się nie dużo gorzej jak moje poprzednie MX5 nc naprawdę rewelka w porównaniu z mercami z poprzednich lat
Ładnie wyglada i to najważniejsze
Widoczność dość kiepska , grube słupki przednie , mała szyba tylna utrudnia parkowanie nie mam kamery i czujników bieda wersja z PL i trzeba uważać aby w nic nie przywalić , podejrzewam ze to kwestia obycia się z autem
Wszystko ok
Dział i spełnia swoje zadanie
Do 180 cicho słychać tylko lekkie szumy opon i powietrza a silnik ledwo co
Nie wiem Jeszcze nic nie wymieniłem w aucie ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 180 156KM 115kW [l/100km]

8,9