Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Kombi S210

Krnąbrny rajdowiec, 12 lat temu
Silnik 3.2 CDI 197KM 145kW
Rok produkcji 2002
Mercedes Klasa E W210 Kombi S210 3.2 CDI 197KM 145kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Ma moc, ma moment, jest oszczędny, kulturalny, normalnie na męża dla córki...;)
Układ elektryczny : Pierdoły, błędy kompa, pierdoły, błędy kompa....
Zawieszenie : Gumy na zawieszeniu mogą łapać luzy, nie ma tragedii.
Jest to zupełnie inny wóz, niż legendarne w123, w124, czy w126, ale idąc z biegiem czasu, nie mogło być inaczej. Nie można bać się tego auta, bo jest na prawdę bardzo dobre, ale nie można też na nim oszczędzać. Koszta nie są najniższe, ale auto jest wdzięczne.
Pracuje równiutko, nie ma z nim problemów. Ogromną zaletą są osiągi tego niemałego auta, wyprzedzanie nim to czysta przyjemność.
Pracuje bardzo gładko, redukuje w miarę szybko, zważywszy, że nie jest to auto z aspiracjami sportowymi.
Jest troszeczkę mało wrażliwy, ale to nie porsche... W wersji Avantgarde, zawieszenie jest dużo lepsze niż w innych wersjach, nie buja autem a i wg. mnie jest wytrzymałe nieco bardziej.
Nic dodać, nic ująć, widać wszystko, zawsze.
Wszystko pod ręką, tam, gdzie tego oczekujemy.
Bardzo dobrze radzi sobie ze zmianą temperatury wewnątrz, duży plus za webasto.
Duży plus tego auta, pięć osób na prawdę się nie ciśnie, z przodu miejsca bardzo dużo, z tyłu egzemplarze ok. 2 metrów wzrostu siedzą wygodnie, nie wbijając kolan w fotel kierownika.
nie mam zastrzeżeń. Silnika praktycznie nie słychać, zauważa się jego pomruk od ok. 4000 obrotów/min. Z zewnątrz dobiega niewiele dźwięków, wrażenie izolacji od otoczenia jest, jak oceniłem na 5. Nic nie przeszkadza. przy 180 km/h można swobodnie rozmawiać, nie krzycząc.
Miłe zaskoczenie. Nie ma bólu z cenami części, choć nie nazwałbym ich najtańszymi. Spalanie na plus.
Dałem sporo kasy za to auto i wg. mnie można było w pewnych momentach wygonić księgowych, auto było by wówczas jeszcze lepsze i rzadziej psuło by renomę merca.
Czasami padają pierdółki jakieś żaróweczki, czujniczki, inne patafiany, o czym zaraz informuje komputer, który wówczas z miejsca łapie krocie błędów, co z kolei upośledza inne pierdółki. No i czasem zawias podupadnie, ale takie nasze Polskie realia.
Na razie nie ma problemów, czas pokaże jak będzie, bo naczytałem się wiele o CDi, ale jak sie o niego dba, to gzita, bez kłopotów. Skrzynia chodzi świetnie, napęd też bez zarzutów.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.2 CDI 197KM 145kW [l/100km]

7,6