Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

mayday2007, 10 lat temu
Rok produkcji 1995
Mercedes Klasa E W210 Sedan 3.2 220KM 162kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : Nie skomentuję tego ze względu na zakaz używania wulgaryzmów
Układ elektryczny : Dramat
Jeździłem tym autem przez parę lat.Trzeba przyznać,że jakość wykonania elementów wnętrza jest znakomita.To samo tyczy się silnika,skrzyni i przeniesienia napędu.Tutaj po prostu nie ma się do czego przyczepić, a wręcz można podziwiać.Cała reszta natomiast to jest dramat.Szczególnie rdzewiejąca karoseria.Ja rozumiem,że samochód ma już swoje kilkanaście lat ale jego poprzednicy mają po kilkadziesiąt i trzymają się lepiej, a poza tym można trochę więcej wymagać od samochodu który nowy w salonie kosztował ok.200 000 zł.To samo tyczy się elektroniki.Co wsiadasz do auta to niespodzianka.Albo się klima rozszczelniła,albo palą się żarówki co tydzień,albo coś zżera prąd i pada codziennie bateria,albo pada immobiliser i nie można odpalić auta itd, itp.Po prostu masa pierdółek które nie są kosztowne ale strasznie wkurzają.Na podsumowanie dodam,że jeśli to auto miałoby aluminiową budę to kupiłbym jeszcze 2 takie ale póki co mój model z 1995 r. oddałem na złom bo dosłownie podłoga,podłużnice i błotniki zesypały się od rdzy doszczętnie.Chyba jednak przerzucę się na Audi A8 bo ma teraz uraz do rdzy nieziemski.
To co najlepsze w tym samochodzie to właśnie silnik.Kultura pracy i wytrzymałość jest niebywała.Jeździłem wieloma samochodami ale żaden silnik tak ładnie nie pracował i z odwagą mogę powiedzieć,że żaden tyle nie wytrzyma.
Skrzynia jeśli jest 4 biegowa to z jednej strony szczęście z drugiej smutek.Szczęście dlatego,że 4 biegowa jest \"pancerna\" i nie chce się zepsuć a smutek dlatego,że jest nieekonomiczna i ciągle brakuje tej 5-tki.
Samochód bardzo dobrze trzyma się drogi przynajmniej na oponach 215.Nawet z lekko wybitym zawieszeniem idealnie wybiera nierówności.Mankament to wielowahacze które jak przyjdzie wymienić to 1000 zł w plecy.
Za każdym razem co wsiadam do auta to jakaś niespodzianka.A to padł akumulator(nowy) i nie wiadomo dlaczego, a to padł immobiliser i nie odpali, a to kluczyk odmówił posłuszeństwa i nie otworze auta,a to zerwała się gdzieś masa i nie odpali, a to nagle przepala się bezpiecznik od otwierania szyb, a to nagle świeci się błąd ABS i kontroli trakcji, a to..... i tak w nieskończoność.
Na poważne awarie typu silnik czy skrzynia nie można narzekać.To raczej się nie zdarza w tym aucie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.2 220KM 162kW [l/100km]

15,9