Lista ocen Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.2 D 95KM 70kW 1995-1999 (24) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~warning74@wp.pl
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
Posiadam bardzo TRWAŁY,niezawodny silnik 220D - 95KM, do spokojnej jazdy po mieście czy trasie wystarcza w zupełności,odwdzięczą się niskim spalaniem na poziomie max miasto 8,3l (MAX), trasa 5,6l, zazwyczaj przy jeździe mieszanej 7l max. Jeśli chodzi o dynamikę, bo wiele osób zarzuca zbyt mało koni temu silnikowi, błędne założenie, jeśli ktoś chce wyścigówkę to proponuje zakupić jednostkę benzynowa.Najlepsza elastyczność, moment obrotowy jest...
~Grzegorz
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
Silnik bez turbo, na łańcuchu rozrządu,nie grzeszy przyspieszeniem ale za to niezawodny i ekonomiczny, max moment obr 150 Nm przy 3100 obr spokojnie potrafi sie rozbujać na autostradzie do 180km\h. Silnik czesto wykorzystywany w taksówkowych wersjach auta, czesto na niemieckich ogłoszeniach auta z tym silnikiem sa z przebiegiem rzedu 700-900 tys km. Jesli chodzi o osprzet to rzekomo jedyna piątą achillesową jest pompa firmy Lucas, z tymże to...
~scania180@tlen.pl
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
nie jest to rakieta, ale do normalnej jazdy wystarczający. Jeżeli komuś brakuje mocy to wystarczy podkręcić powyżej 3 tyś i już całkiem nieżle ciągnie. Bardzo ekonomiczny=>niecałe 6 l przy mieszanej jezdzie, na trzasie nieprzekraczając 100km/h można sie zmieścić w 5 l. Jedyny minus to trochę głosna praca powyżej 120km/h
~piotr1988_17
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
Cóż prosty, nie wysilony klekot o mocy 95 koni. Jak to mówią szału nie ma, pupy nie urywa;) Brak sprzęgła dwumasowego, turbiny, rozrząd na łańcuchu, czyli jakby nie patrzeć jest żywotność. Najsłabszym punktem jest pompa Lukasa, ale z tego co wiem wystarczy komuś kumatemu dać do uszczelnienia i będzie cacy.
~Konrad
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
Katastrofa !! fakt faktem mój silnik nie był w najlepszym stanie ale co sie z nim miałem to przerasta ludzkie pojęcie ! Po nocach koszmary mi się śniły przez ten samochód... Jedyny plus tego silnika jest taki że jak na 95km naprawdę fajnie się \"zwijał\".
~w210classic@wp.pl
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
Silnik 2,2 D na miasto całkowicie wystarczy,po wymianie oleju,filtrów spalanie zmalało;spala na mieście 7,7 l.Na trasie spokojnie rozpędza się do 160-180km i płynie.Silnik dobrze wyciszony,prosta trwała konstrukcja i to jej wielka zaleta.
~Tomaszek
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
Jeśli oczekujesz dynamiki zawiedziesz się, jeśli solidności i wygody będziesz zadowolony. Ten silnik za nic nie nadaję się do jazdy na trasie, w mieście jest OK. Reakcja na dodanie gazu ospała, poniżej 3 tys obr praktycznie nic się nie dzieję.
~dawid1862
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
kupa złomu miałem wcześniej w124 300td i na nim skończył sie mercedes z tym silnikiem nie da sie jezdzic dlatego dalem go staremu!!!pada pompa paliwa koszt uszczelnienia ok 1200zł kompletna regeneracja ok 3000zł
~Tadek
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
co można powiedziec przy 95 KM i tej masie. Prosty jak budowa cepa, jezdzi, nieduzo pali, jak nim krecic to i przyspiesza. Zaleta - nie wiem jak wygląda i nie powinienem sie dowiedziec sadzac po moim poprzednim 2,5.
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.2 D 95KM 70kW
7,3
~patryk_stefan@interia.pl
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
Silnik jako taki pracuje bardzo dobrze z wyjatkiem pompy wtryskowej ktora musialem dac do regeneracji koszt ok 2700 zl a i jeszcze pekla glowica i musialem kupic inna uzywana koszt ok 1200 zl
Mercedes Klasa E W210 Sedan